Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Історики ЗНУ розпочали профорієнтаційну діяльність у новому навчальному році

Історики ЗНУ розпочали профорієнтаційну діяльність у новому навчальному році

Історики ЗНУ розпочали профорієнтаційну діяльність у новому навчальному році
13.09.2018 09:47 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет семінар наукова діяльність профорієнтаційна діяльність

Днями в приміщенні комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради  провели обласний семінар «Методи дослідження населеного пункту та його околиць з гуртком». Серед його учасників були представники історичного факультету ЗНУ.

У семінарі брали участь 34 педагоги області, представники Комунарського, Хортицького, Дніпровського районів міста Запоріжжя, міст Енергодара та Мелітополя, Василівського, Вільнянського, Пологівського, Мелітопольського, Оріхівського та Токмацького районів області, Біленьківської СР Запорізького району, Великобілозерської СР, Водянської СР Кам'янсько-Дніпровського району, Петро-Михайлівської СР Вільнянського району. А також – педагоги із закладів обласного підпорядкування: Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей», Запорізької школи-інтернату «Січовий колегіум», Вільнянської школи-інтернату, Матвіївської санаторної школи-інтернату, Терпіннівської ЗОШІ, КЗ «Центр туризму» ЗОР та ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа Джур».

Семінар розпочався з вітального слова заступника директора з НМР КЗ «Центр туризму» ЗОР Віталія Шелегеди. Завідувач відділу краєзнавства та патріотичного виховання, аспірант історичного факультету ЗНУ Дмитро Янущенко розповів про систему всеукраїнських та обласних масових краєзнавчих заходів у 2018-2019 н. р.

У першій частині семінару виступив к. і. н., директор Запорізького науково-дослідного центру «Спадщина» Юрій Щур із доповіддю на тему: «Українська революція на Запоріжжі. Методи і форми дослідження». А також – доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету Запорізького національного університету Сергій Білівненко, який розповів про методи усної історії та провів практикум, під час якого був опитаний учасник АТО. Крім того, перед присутніми прозвітував керівник гуртка історичного краєзнавства КЗ «Центр туризму» ЗОР Юрій Єфремов.

Після перерви практикум з ідентифікації керамічних знахідок провів методист методичного відділу КЗ «Центр туризму» ЗОР Кім Гуленко.

Також у другій частині семінару з доповідями виступили керівник туристських груп (експедицій) відділу краєзнавства та патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» ЗОР Юрій Сало з доповіддю «Методичні рекомендації з підготовки творчих робіт до Обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби» та методист відділу краєзнавства та патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» ЗОР Вікторія Сова з доповіддю «Особливості проведення обласних конкурсів пошукових робіт учнівської молоді «Твої герої, Запорізький край» (Проект «Майдан: усна історія») та «Сила, мужність, честь» (Проект «Усна історія АТО)».

Після завершенні засідання учасникам надали фахові консультації з питань організації роботи в системі всеукраїнських та обласних масових краєзнавчих заходів у 2018-2019 н. р.

Варто відзначити, що семінар проходив у режимі он-лайн трансляції через соціальну мережу Фейсбук.

 

Історичний факультет

 

 

 

Схожі новини