Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладача ЗНУ Володимира Сарабєєва обрали членом Наукової ради Нацфонду досліджень

Викладача ЗНУ Володимира Сарабєєва обрали членом Наукової ради Нацфонду досліджень

Викладача ЗНУ Володимира Сарабєєва обрали членом Наукової ради Нацфонду досліджень
17.09.2018 13:46 Все Головні новини Факультети Біологічний Нацфонд досліджень біологічний факультет НДЧ

Колектив Запорізького національного університету вітає доцента кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Володимира Леонідовича Сарабєєва з обранням членом Наукової ради Національного фонду досліджень по секції біології, медицини та аграрних наук! На 30 вакантних місць у Науковій раді Національного фонду досліджень претендувало 155 кандидатів. Національний фонд досліджень вже з наступного року має розпочати грантову підтримку наукових досліджень та розробок.

Упродовж трьох днів (12, 13 та 14 вересня 2018 року) в приміщенні Наукової бібліотеки імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка проходили засідання Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій України з одним питанням у порядку денному – вибори Наукової ради Національного фонду досліджень (НФД). Шестеро з кандидатів не були включені до рейтингових списків, як такі, що не задовольняють кваліфікаційним вимогам Положення про конкурс до Наукової ради НФД (є керівниками або заступниками керівників наукових установ, закладів вищої освіти (ЗВО) , факультетів, інститутів ЗВО). Ще дві кандидатури були зняті з розгляду, оскільки у встановлений термін не надійшли паперові оригінали їхніх конкурсних документів. Вибори, як запевняють спостерігачі від наукової громадськості, відбулися в демократичному стилі, чесно і прозоро.

У короткому коментарі заступник голови Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій України, доктор фізико-математичних наук Олексій Колежук зазначив: "Загалом результатами виборів ми задоволені. Обрано багато дуже достойних кандидатур. Вибирати було з кого - конкурс становив приблизно 5 осіб на місце, з усіх наукових напрямків і спеціальностей. І що особливо відрадно - жодна з одіозних персон не пройшла".

За результатами виборів Науковим комітетом була сформована така пропозиція персонального складу Наукової ради НФДУ та переліку претендентів на заміщення вакансій у випадку дострокового припинення повноважень членами Наукової ради, за секціями (ця пропозиція ще повинна пройти затвердження Кабінетом Міністрів України). Науковці сподіваються, що обіцяні 300 мільйонів гривень на Національний фонд досліджень, необхідні для його старту, будуть закладені в Держбюджет-2019.

Згідно з Законом "Про наукову і науково-технічну діяльність" "колегіальним органом управління Національного фонду досліджень України є Наукова рада, на яку покладається, зокрема, науково-експертне та науково-методичне забезпечення діяльності фонду". Члени Наукової ради Національного фонду досліджень України виконують свої обов'язки на громадських засадах.

Детальніше у матеріалі "Дзеркала тижня":

https://dt.ua/UKRAINE/stvoreno-naukovu-radu-nacionalnogo-fondu-doslidzhen-288495_.html

Схожі новини