Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося засідання Науково-методичної ради

У ЗНУ відбулося засідання Науково-методичної ради

У ЗНУ відбулося засідання Науково-методичної ради
19.09.2018 09:11 Все Головні новини Науково-методична рада освітній процес методична діяльність акредитація наукова бібліотека репозитарій

Вісімнадцятого вересня в Запорізькому національному університеті відбулося перше в цьому навчальному році засідання науково-методичної ради під головуванням заступника голови НМР ЗНУ, керівника навчального відділу Людмили Нестеренко.

На початку зібрання Людмила Олексіївна побажала присутнім сил і натхнення в новому навчальному році, аби гідно виконати всі поставлені завдання й надалі сприяти процвітанню Запорізького національного університету.

Першим пунктом порядку денного стало затвердження складу Науково-методичної ради ЗНУ на 2018-2019 начальний рік. Зокрема, присутнім представили нових членів НМР: голову науково-методичної ради історичного факультету, доцента кафедри новітньої історії України Олексія Штейнле, голову НМР факультету фізичного виховання, доцента кафедри медико-біологічних основ фізичної культури і спорту Володимира Фаворитова, заступника голови Криворізького факультету ЗНУ, доцента кафедри обліку та менеджменту Наталю Мацеєву, а також голову студради ЗНУ Марію Пересипко та її заступника Антона Назаренка. Учасники засідання одностайно проголосували за новий склад Науково-методичної ради.

Людмила Нестеренко представила на узгодження та затвердження присутнім план роботи науково-методичної ради ЗНУ на 2018-2019 навчальний рік. Вона зазначила, що при складанні цього документа враховували пропозиції факультетів, а його основою стали задачі, які стоять перед університетом: акредитація освітніх програм, відкриття нових освітніх програм, які потребують методичного забезпечення, впровадження в освітній процес сучасних методичних технологій. Також під час навчального року на Науково-методичній раді планують розглядати питання, пов’язані з реалізацією Концепції вивчення іноземних мов, з оцінюванням кваліфікаційних робіт здобувачів ступенів освіти, із питанням розробки кваліфікаційних проектів, діяльністю школи педагогічної майстерності та центру післядипломної освіти тощо. Людмила Олексіївна наголосила, що Науково-методична рада завжди оперативно реагує на всі важливі питання в життєдіяльності університету. Тож цей документ слугує лише основою для її діяльності, у яку, за потреби, можуть бути внесені зміни. Саме в такій якості за цей документ проголосували присутні на заході.

Крім того, Людмила Нестеренко прозвітувала про підготовку до акредитації. Зокрема, вона наголосила, що для підтвердження статусу національного для ЗНУ учасники Науково-методичної ради упродовж року мають оновити низку важливих положень, на яких базується освітній процес у виші. Крім того, вона нагадала про такі важливі питання, які потребують особливої уваги в цьому навчальному році, як система забезпечення якості освіти, увага до академічної доброчесності, оцінювання здобувачів освіти, створення академічного репозитарію тощо.

Директор наукової бібліотеки Ніна Чала надала присутнім інформацію щодо нових вимог до кваліфікаційних робіт (зокрема, унормування оформлення списку літератури щодо рекомендацій Кабінету Міністрів України). Вона нагадала присутнім, що потрібну інформацію можна знайти на інтернет-сторінці наукової бібліотеки ЗНУ в розділі «Інформація для науковців»: http://library.znu.edu.ua/2141.ukr.html

Крім того, Ніна Миколаївна розповіла про роботу над Положенням «Про академічний репозитарій в ЗНУ». Нещодавно на сайті Міністерства освіти і науки України з’явилась інформація про регламент національного репозитарію академічних текстів. Тому на часі – створення репозитарію у нашому виші. Уже розроблена його структура, засади функціонування тощо. Так, планується, що з 2019 року там зберігатимуться кваліфікаційні роботи на здобуття ступенів освіти.

Методист навчального відділу Олена Лещинська доповіла про стан оновлення робочих програм навчальних дисциплін відповідно до навчальних планів 2018-2019 н.р., звернувши увагу присутніх на ключові моменти цього процесу.

На завершення заходу методист навчального відділу Наталія Мацюх надала перелік рекомендованої до друку навчально-методичної літератури, який учасники засідання затвердили одностайно.

Людмила Нестеренко подякувала учасникам зібрання за плідну роботу й висловила сподівання на те, що цей навчальний рік буде багатий на здобутки для Запорізького національного університету.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини