На економфакультеті відбудеться засідання круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу» за участю делегації із французького м.Ангулем у складі 15 осіб
Дев'ятнадцятого вересня на економічному факультеті зустріли поважну й численну французьку делегацію з м.Ангулем. За словами декана Алли Череп, троє викладачів і 12 студентів – представники навчального комплексу Сан-Март-Шавань. У лютому 2018 року між економічним факультетом і цим закладом був підписаний договір про співпрацю та обмін викладачами й студентами. Відтак, на економічному факультеті за активної підтримки ректора ЗНУ Миколи Фролова та декана економічного факультету Алли Череп почали реалізовувати ці масштабні плани. Делегацію очолює викладач бухгалтерського обліку, підприємець Жан Ерік Ружьє, з ним викладачі – Себастьєн Бутен та Жанна Шарбонель. Гості виявляють інтерес до організації освітнього процесу у ЗНУ та обласних закладах освіти, до функціонування та економічної організації підприємств Запорізького регіону. Планують відвідати виробництва ПАТ «Запоріжсталь», Запорізький пивоварний завод «Carlsberg Ukraine», а також Малобілозерську школу-інтернат «Дивосвіт», Соляні Шахти (м. Мала Білозерка).
Уже двадцятого вересня о 10.00 (навчальний корпус: № 3, аудиторія: 307) у ЗНУ відбудеться засідання VII Міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу» за участю численної делегації із Французького м. Ангулем.
Варто відзначити, що наприкінці лютого-на початку березня 2018 року делегація економфакультету ЗНУ у складі декана факультету, професора Алли Череп та заступника декана з міжнародної діяльності Аліни Осаул побувала з робочим візитом у місті Ангулем (Франція). Зустріч відбулася за підтримки ректора ЗНУ Миколи Фролова на запрошення директора навчального комплексу Сан-Март-Шавань Веронік Деспор. Метою візиту стала можливість подальшої співпраці науково-педагогічних працівників і студентів наших навчальних закладів, а саме стажування, участь у спільних наукових проектах, конференціях; а в перспективі – отримання подвійних дипломів. Упродовж візиту представники ЗНУ взяли участь у численних зустрічах із викладачами і студентами навчального комплексу. Під час цих заходів студенти-бакалаври представляли презентації про особливості розвитку економіки регіону Пуату-Шаранта, а також про навчання за економічними спеціальностями. Викладачі та студенти жваво цікавилися подробицями подальшого співробітництва між нашими навчальними закладами.
Особливий інтерес викликали лекції-презентації декана економфакультету Алли Череп про те, яке місце займає економіки України з позицій конкурентноспроможності в світі, в тому числі в порівнянні з економікою Франції. Також Алла Василівна розповіла, як розвиваються українські підприємства та які перешкоди наразі мають місце, якими ж є перспективи поточної політики економічного реформування уряду України. Алла Череп так яскраво описувала навчання на економічному факультеті ЗНУ, говорила про переваги освітнього процесу, про насичене студентське життя добре кероване завдяки студентському самоврядуванню, про працевлаштування та можливості опробування власних бізнес ідей в рамках бізнес-інкубатору, що директор закладу мадам Деспор висловила бажання відвідати ЗНУ.
Під час насичених зустрічей науковці економічного факультету ЗНУ побачили, що вищий навчальний заклад, розташований на вулиці 47 rue du Minage в старовинній частині центру міста, він надає студентам численні привілеї надсучасного навчання за економічними спеціальностями, що користуються попитом на ринку праці. Так, студенти-бакалаври (BTS) навчаються в історичному приміщені оснащеному на високому технологічному рівні, а саме на кожному занятті мають можливість скористатися потужними інструментами навчання та мультимедіа: комп'ютерами та спеціальним комп'ютерним сервером, інтерактивними дошками, відеопроекторами, копіювальною технікою. Студенти мають можливість працювати в надсучасній бібліотеці, до фонду якої входить зібрання підручників для усіх напрямів підготовки, методичні матеріали, особливі посібники з вивчення іноземних мов. Особливу цікавість останнім часом викликає вивчення української та російської мови, для чого створили групи зі студентів та викладачів. Бібліотека надає послуги із заміщення викладача, який знаходиться на лікарняному, стажуванні, інспекції в інших навчальних закладах тощо. До послуг студентів є великі двоповерхові приміщення, де вони можуть поснідати та пообідати. Плата за завжди смачну їжу входить до ціни навчання.
Представники ЗНУ відвідали відкриті заняття викладачів навчального закладу. Їм дуже запам’яталося заняття з бухгалтерського обліку, присвяченого особливостям нарахування податку на додану вартість у Франції. Усі слухачі отримали роздаткові матеріали з лекцією та практичними завданнями, а також листок із задачею, яка була основною для пояснень теми. Лектор активно використовував презентаційні матеріали, одночасно залучав до роботи практично всіх студентів групи. Дисципліна, порядок, обернений зв’язок – головні правила проведення занять. Важливою подією перебування в Сан-Март-Шавань стало підписання двосторонньої угоди про тривале співробітництво між Запорізьким національним університетом та французьким вишем. Директор французького навчального закладу та декан економфакультету ЗНУ висловили надію на подальшу плідну співпрацю, яка має розпочатися вже зараз із наукового співробітництва викладачів, а восени цього року буде представлена візитами спершу французької делегації до Запоріжжя, а в листопаді – української в м. Ангулем. На важливості візиту українців до м. Ангулем наголосили під час зустрічі з мером міста паном Боннефонтом, який підкреслив, що необхідно створювати можливість академічних обмінів між нашими навчальними закладами з метою подальшого розвитку економічної могутності регіону. Пан мер жваво цікавився подробицями економічних досягнень у м. Запоріжжі, зокрема напрямками підтримки освіти місцевою адміністрацією, бізнесом. На зустрічі були присутня не тільки українська делегація, але й керівництво Сан-Март-Шавань, студенти, викладачі.
Навчальний комплекс Сан-Март-Шавань підтримує привілейовані стосунки з багатьма приватними та громадськими організаціями регіону Шарант (бухгалтерськими фірмами, великими компанії та представниками середнього та малого бізнесу, установами соціального захисту, охорони здоров'я, соціальними та медико-соціальними установами, асоціаціями допомоги людині, меріями, окружними радами, тощо), адже ці структури запрошують студентів на стажування і найчастіше наймають молодих випускників, надають їм перше робоче місце. Для української делегації надали можливість відвідати підприємства, для того щоб ознайомитися з економічними, технологічними особливостями ведення бізнесу в регіоні, поділитися досвідом стажування та працевлаштування економістів. Як зазначила Аліна Осаул, розповідаючи про перебування делегації у французькому виші, представники економфакультету ЗНУ «дуже сподіваються на подальшу співпрацю між нашими навчальними закладами, адже відкритий академічний простір дає неабиякі позитивні перспективи в розвитку вітчизняної освіти та науки, мотивує до вивчення іноземних мов, знання яких долає всі перешкоди, створює міцне підґрунтя для профорієнтаційної роботи.