Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ презентувала нові видання для студентів-журналістів

Наукова бібліотека ЗНУ презентувала нові видання для студентів-журналістів

Наукова бібліотека ЗНУ презентувала нові видання для студентів-журналістів
26.09.2018 15:51 Все Головні новини Факультети Журналістики Університет наукова бібліотека нові надходження

Серед останніх надходжень до бібліотечного фонду звертають увагу книги для фахової підготовки та професійної діяльності журналістів. Нові видання наукова бібліотека ЗНУ отримала в дар від організацій та авторів.

Збірник конспектів лекцій «Права людини та мас-медіа в Україні» (Київ, 2018) – це спеціальне видання підготовлене в рамках реалізації програми стажування/підвищення кваліфікації викладачів журналістики «Академія з прав людини для журналістів та журналісток» (вересень 2017 – березень 2018 рр.) за фінансування Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Книга «Права людини та медіадіяльність» (Київ, 2018) містить освітні програми, авторами яких є викладачі журналістики з різних ВНЗ України. Тексти загалом або окремі їх частини можуть бути використані будь-яким вищим навчальним закладом для підготовки студентів-журналістів або будь-якою медіаорганізацією для підвищення кваліфікації журналістів-практиків на цінностях прав людини. Окремі конспекти лекцій та навчальні програми підготовлені викладачами факультету журналістики Запорізького національного університету.

Монографія «Медіакультура в контексті міждисциплінарних досліджень» (Запоріжжя, 2017) є результатом колективної наукової роботи слухачів Інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень Запорізького національного університету за загальною науковою редакцією Віти Березенко, Максима Лепського, Олени Семенець, відповідальний реактор Катерина Сіріньок-Долгарьова. Науковці за допомогою методів контент-аналізу, дискурс-аналізу, концептуального аналізу, методу соціального прогнозування, інших методів досліджують теоретичні і практичні аспекти медіакультури як явища; аналізують сучасні дискурси мас-медіа і реклами, розглядають вітчизняний і міжнародний досвід, геополітичні виміри інформаційної безпеки.

Посібник «Ґендерна абетка для українських медіа» (Луцьк, 2017) розкриває основні гендерно-тематичні поняття, які допоможуть журналістам і журналісткам усіх видів засобів масової комунікації уникнути стереотипних штампів під час підготовки інформаційних матеріалів, статей, передач. Ця книга стане в нагоді і PR-менеджерам, керівникам прес-служб, громадським діячам, волонтерам. Представлені у посібнику напрацювання сприятимуть формуванню гендерно-чутливого інформаційного простору, вільного від дискримінації за ознакою статі.

Інноваційний словник Лариси Шевченко та Дмитра Сизонова «Нові слова та фразеологізми в українських мас-медіа» (Київ, 2017) є першим словником у медіалінгвістиці, який об’єднує неолексику та неофразеологізми в сучасному вербальному просторі України на основі медійних джерел – газет і журналів, радіо та телебачення, інтернет-простору, реклами. Словник налічує понад 400 нових слів та фразеологізмів, що репрезентує реальний стан і статус української мови у засобах масової інформації.

Колектив наукової бібліотеки запрошує читачів скористатися послугами книгозбірні й нагадує, що про всі види надходжень надає інформацію електронний каталог, про книги – сервіс «Нові надходження» на сайті: http://library.znu.edu.ua

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини