Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ взяли участь у ІІ Харківському міжнародному юридичному форумі

Правники ЗНУ взяли участь у ІІ Харківському міжнародному юридичному форумі

Правники ЗНУ взяли участь у ІІ Харківському міжнародному юридичному форумі
27.09.2018 09:58 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет наукова діяльність ІІ Харківський міжнародний юридичний форум

Двадцять п’ятого - двадцять восьмого триває ІІ Харківський міжнародний юридичний форум. Цей захід став щорічним згідно із Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року № 656-р підтримано пропозицію Міністерства освіти і науки України і Національної академії правових наук України. До його численних учасників долучилися науковців та студенти юридичного факультету Запорізького національного університету, які стають учасниками цього заходу вже другий рік поспіль.

В урочистому пленарному засіданні з нагоди відкриття ІІ Харківського міжнародного юридичного форуму, яке відбулося в Палаці студентів Університету, взяли участь Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Голова ХОДА Юлія Світлична, ректор Університету Василь Тацій та ін.

Співголова Організаційного комітету голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична передала учасникам привітання Президента України Петра Порошенка. На пленарному засіданні з доповіддю «Критерії конституційності обмеження прав людини законом» виступив Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук.

Співорганізаторами форуму стали: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національна академія правових наук України та Харківська обласна державна адміністрація за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Фонду Конрада Аденауера, Міжнародного Вишеградського фонду та Уряду Нідерландів. А також – представники українських і міжнародних громадських організацій – Харківської обласної фундації «Громадська альтернатива», Харківського юридичного товариства, ГО «Сфера», словацької неурядової організації SME SPOLU, Глобальної асоціації дослідників бізнесу і прав людини,. До них долучилися представники професійної правничої спільноти – Національної асоціації адвокатів України, юридичних фірм «Василь Кісіль і партнери», «Шкребець і партнери», «Esquires» та «Juscutum».

Спеціальною темою цьогорічного форуму обрано розвиток права в умовах цифрової економіки. В роботі чотирьох панельних дискусій («Бізнес і права людини: імплементація Україною керівних принципів ООН», «Корпоративне право та інтелектуальна власність в умовах цифрової економіки», «Ефективна система кримінальної юстиції як фактор сталого розвитку економіки», «Право і безпека у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції») взяли участь відомі юристи-дослідники та практики із США, Німеччини, Італії, Швейцарії, Литви, Естонії, Польщі й інших держав (загалом 20 країн). Крім того, серед учасників були судді Конституційного суду України та Верховного Суду, співробітники представництва ЄС, місій ОБСЄ й ОСЕР, інших організацій.

Запорізький національний університет на Форумі представляла потужна делегація, члени якої змогли долучитися до роботи всіх запланованих панельних дискусій. Вони взяли участь у тренінгах з актуальних питань корпоративного права та права інтелектуальної власності, у низці майстер-класів із прав людини та гендерної рівності, у зустрічах із представниками Уряду, органів юстиції і прокуратури, іноземними делегаціями юристів-практиків та юристів-науковців. Це дало можливість налагодити співпрацю з колегами з різних країн, гідно представити напрацювання наукових досліджень та визначити напрямки співпраці у науковому та освітньому вітчизняному та міжнародному фаховому правничому середовищі.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2228265393869508

 

Юридичний факультет

 

Схожі новини