Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології відкрили мультимедійну лабораторію історії американського варіанту англійської мови

На факультеті іноземної філології відкрили мультимедійну лабораторію історії американського варіанту англійської мови

На факультеті іноземної філології відкрили мультимедійну лабораторію історії американського варіанту англійської мови
01.10.2018 09:04 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології відкриття лабораторії «Laboratory of History of American English» грантова діяльність міжнародна діяльність

Двадцять восьмого вересня на базі факультету іноземної філології ЗНУ в рамках дводенного міжнародного семінару «Multilingual education in Ukraine» відбулося урочисте відкриття мультимедійної аудиторії «Laboratory of History of American English». Ця важлива для розвитку матеріально-технічної бази факультету подія стала можливою, завдяки підтримці Посольства США в Україні.

Обладнання для лабораторії придбали на кошти гранту, який у рамках міжнародного академічного проекту «American English Laboratory» виграла доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександра Головко. Своєю чергою, адміністрація університету, зокрема ректор Микола Фролов та представники ФІФ під у керівництвом декана Галини Морошкіної доклали чимало зусиль для відкриття лабораторії. У її приміщенні був проведений капітальний ремонт, аби створити комфортні умови для навчання всіх охочих досконало опанувати американський варіант англійської мови.

На урочистому відкритті аудиторії були присутні ректор ЗНУ Микола Фролов, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександра Головко та інші викладачі факультету. Також у заході взяли участь почесні гості університету, учасники міжнародного семінару «Multilingual education in Ukraine» – викладачі Луїс Переа та Франциско Ресто.

Після завершення урочистої церемонії перерізання символічної стрічки ректор ЗНУ Микола Фролов, звертаючись до присутніх, подякував за їхній внесок у відкриття сучасного навчального приміщення. «Ця аудиторія має стати взірцем для подальшого вдосконалення матеріально-технічної бази вишу, відкриття нових сучасних приміщень, модернізації освітнього процесу», – наголосив Микола Олександрович.

Ректор подякував за активну позицію й прагнення до постійного вдосконалення робот колективу факультету Галині Морошкиній, а також учасницям грантових програм, сучасним викладачам, які невпинно самовдосконалюються та дбають про імідж університету доцентам кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександрі Головко та Світлані Запольських.

Микола Олександрович запевнив, що колектив вишу пишається факультетом іноземної філології, який на сьогодні динамічно розвивається, прагне відповідати міжнародним освітнім стандартам. Зокрема, на його базі відкриті п’ять лінгвофонних кабінетів, більшість із яких обладнані на гранти, здобуті викладачами ФІФ. Водночас керівництво вишу ладне підтримати будь-яку ініціативу викладачів щодо участі в міжнародних грантових програмах, зокрема надає площі для відкриття лабораторій і забезпечує їхню модернізацію.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук зазначив, що сучасне облаштування аудиторії відкриває нові можливості перед викладачами і студентами вишу. «За кошти гранту для лабораторії придбали проектор, розумну дошку тощо. Зокрема, в університеті подбали про високоякісний інтернет-зв'язок, який дозволяє проводити відео-конференції у режимі реального часу з іноземними партнерами вишу. Крім того, ми вирішили, що меблі в аудиторії мають бути мобільними. Адже на сьогодні студенти не мають просто сидіти за партами і слухати лектора. Сучасний освітній процес передбачає активність учасників, можливість, за потреби, розбити присутніх в аудиторії на групи тощо. Тож, переконаний, представники ЗНУ високо оцінять можливості, які перед ними відкриває ця лабораторія».

Справді, на базі цієї лабораторії вже провели перший із низки вебінарів «Фейкові новини: погляд США та України» між факультетом журналістики ЗНУ та Департаментом університету штату Юта. Проблеми розуміння медіаграмотності та фейкових новин студенти факультету журналістики під керівництвом доцента Катерини Сіріньок-Долгарьової  обговорювали із заокеанськими колегами – професором Елладою Гамрекелідзе та її студентами. Усі учасники заходу залишилися дуже задоволеними. Вони вдячні за надані можливості представникам ФІФ і планують у найближчому майбутньому продовжити практику проведення таких вебінарів.

Своєю чергою, американські гості поділилися враженнями від перебування у ЗНУ. Вони подякували за те, що їх запросили взяти участь у семінарі й висловили сподівання, що захід буде корисним для всіх його учасників. Також вони висловили щире захоплення діяльність керівництва університету і представників факультету іноземної філології та висловили сподівання, що й надалі зможуть співпрацювати із Запорізьким національним університетом.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2229782717051109

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

Схожі новини