Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує книжкову експозицію до 100-річчя Василя Сухомлинського

Наукова бібліотека презентує книжкову експозицію до 100-річчя Василя Сухомлинського

Наукова бібліотека презентує книжкову експозицію до 100-річчя Василя Сухомлинського
02.10.2018 10:43 Все Головні новини Наукова бібліотека книжкова виставка

28 вересня 2018 року виповнилося 100 років від дня народження видатного українського педагога, письменника, суспільного діяча, вченого зі світовим ім’ям Василя Олександровича Сухомлинського. Його життя було присвячене школі, дітям, педагогічна спадщина – це 40 книг, 600 статей, 1200 мініатюр – казок, притч, новел для дітей. Книга «Серце віддаю дітям» вийшла 30 мовами світу. Його ідеї, науково-методичні розробки, педагогічний досвід втілюються в навчально-виховних системах європейських держав, Японії та Америки.

З метою вшанування пам’яті видатного українського педагога-гуманіста 39-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО затвердила рішення про відзначення 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського у 2018 році на рівні ЮНЕСКО.

Враховуючи його внесок у розвиток вітчизняної і світової педагогічної науки та освіти Верховна Рада України постановила оголосити в Україні 2018 рік Роком Василя Сухомлинського.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.07.2018 р. № 464-р «Про затвердження плану заходів з відзначення у 2018 році 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського» наукова бібліотека ЗНУ пропонує всім шанувальникам видатного педагога книжкову експозицію його педагогічних, публіцистичних і літературних видань (хол наукової бібліотеки).

Відкриває експозицію зібрання творів Василя Сухомлинського у п’яти томах «Вибрані твори». До п`ятитомника включено найважливіші праці В.О. Сухомлинського, у яких розв`язуються майже всі проблеми, поставлені в інших творах, не охоплених цим виданням, а також найголовніші проблемні статті, що припадають на різні періоди практичної діяльності педагога.

До експозиції увійшли книги автора «Серце віддаю дітям», «Сто порад учителеві», «Народження громадянина», «Батьківська педагогіка», «Як виховати справжню людину», «Методика виховання коллективу», «Письма к сыну», «О воспитании» та ін. Твори належать до головних праць Василя Сухомлинського, що дають уявлення про педагогічну систему видатного педагога-гуманіста та про його особистість як теоретика й педагога-практика.

Педагог вважав, що перед кожною дитиною, навіть найважчою, вчитель повинен відкрити ті сфери, де вона зможе досягти своєї вершини, сформувати свою людську гідність, свою душу. Тому й створив «Азбуку моралі», котра вчила осягати суть добра і зла, честі й безчестя, азбука стала засобом подолання емоційної необхідності відкривати здатність відчувати стан інших, вміння ставити себе на місце іншої людини.

Розділ Підручники з педагогіки зібрав видання, розділи яких, присвячені Василю Сухомлинському, показують вклад видатного педагога в українську і світову педагогіку, труди якого мають світове значення.

Спадщина вченого є об’єктом наукового дослідження докторських і кандидатських дисертацій, виконаних у різних країнах. Експозиція представляє автореферати дисертацій, захищені в Україні.

Окремий розділ подає журнальні статті, що розкривають творчий світ славетного педагога-гуманіста і дитячого письменника.

Інформацію про всі книги, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні на перегляд книжкових виставок та вивчення творчості видатних педагогів України та світу!

 

Наукова бібліотека


Схожі новини