Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Книгозбірня вишу долучилася до Міжнародної конференції «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих бібліотекарів»

03.10.2018 13:55 Все Головні новини Наукова бібліотека конференція бібліокав’ярня бібліотечний дизайн

Днями на базі Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна відбулася Міжнародна наукова конференція «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих бібліотекарів». Організаторами заходу виступили: Міністерство освіти і науки України, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Інформаційно-ресурсний центр Window on America in Kharkiv, Харківське зональне методичне об’єднання університетських бібліотек, Бібліотека факультету фізики, астрономії і прикладної інформатики Ягеллонського університету.

На конференцію зібралися молоді фахівці з багатьох міст України, а саме з Одеси, Києва, Ужгорода, Сум, Полтави, також долучились представники із Німеччини та Республіки Польща. Наукову бібліотеку Запорізького національного університету представила завідувач сектору Дар’я Просяна.

Під час заходу було представлено 35 доповідей, в яких креативність сучасної бібліотеки висвітлювалась як: Новий формат і нові функції сучасних бібліотек; «Тиша повинна бути в бібліотеці?!» – зміни у сприйнятті бібліотек; Бібліотека 3D – сучасний бібліотечний дизайн і простір; Ті, хто бачить світ інакше: двигун бібліотечного прогресу – інновації; «Читайте їм казки»… чому існують проблеми читання сучасної молоді; Читач класичний – користувач сучасний: риси загальні і різні; Акторська майстерність бібліотекаря у роботі з читачем; Молодіжні субкультури і бібліотека; Volunteers Wanted: як знайти та успішно співпрацювати із волонтерами в бібліотеці.

В рамках Конференції відбулася Онлайн-зустріч із бібліотекарем та викладачем Дженніфер Веласкес (США), яка є популярним лектором і консультантом, автором книги “Real-World Teen Services”, а також численних статей, присвячених бібліотечному обслуговуванню підлітків і молоді. Вона є міжнародним лідером у галузі філософії та практики бібліотечного обслуговування.

Ірина Тихонкова, експерт із інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання Clarivate Analytics (м. Київ) наголосила на необхідності консультативної допомоги науковцям щодо роботи з міжнародними наукометричними базами даних. Дар’я Просяна розповіла про заходи з ознайомлення з наукометричною платформою Web of Science в рамках формування інформаційної культури студентів, які розробила і проводить наукова бібліотека ЗНУ.

Центральна наукова бібліотека ХНУ імені В. Н. Каразіна організувала для учасників прогулянки Бібліотечним бульваром, де їх зустрічали вуличні художники, бібліокав’ярня та миттєва видача літератури. Учасники змогли відчути на собі та отримати враження від яскравих, креативних підходів до організації бібліотечного обслуговування в університетських бібліотеках.

Всі учасники особливо відзначили змістовність конференції, яка показала здатність сучасних бібліотек до творчих перетворень та трансформації бібліотечного простору університетів країни.

Наукова бібліотека