Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Профспілка ЗНУ вітає із Днем працівників освіти і запрошує на культурний відпочинок

Профспілка ЗНУ вітає із Днем працівників освіти і запрошує на культурний відпочинок

Профспілка ЗНУ вітає із Днем працівників освіти і запрошує на культурний відпочинок
05.10.2018 08:59 Все Головні новини Профспілка ЗНУ дозвілля екскурсії соціальний захист

Черговий навчальний рік первинна профспілкова організація ЗНУ розпочала низкою важливих заходів, які належать до основних напрямів її діяльності. Передусім, від початку вересня триває прийом документів від студентів-мешканців гуртожитків, які мають намір отримати субсидію на опалювальний сезон. Разом із тим, представники профкому продовжують організовувати дозвілля та відпочинок освітян і студентів – пропонують квитки на вистави запорізьких театрів, запрошують на екскурсії вихідного дня тощо. При цьому для членів профспілки передбачена компенсація частини витрат на усі пропоновані заходи.

Буквально нещодавно до Дня працівників освіти, який цього року святкують 7 жовтня, університетська профспілка привітала солодкими подарунками майже півтори тисячі її членів – викладачів та співробітників ЗНУ. 

Також наприкінці вересня представники університетського колективу вже встигли здійснити екскурсійну подорож до відомого саду Светлани Кульбашної (с. Войсковоє, Дніпропетровська область). Не вперше запоріжани бувають тут, адже кожної пори року цей мальовничий куточок по-різному розкриває свою красу. Цього разу учасники мали змогу насолодитися щедрими фарбами осені на території чудового творіння талановитого українського ландшафтного дизайнера, яка потрапила до переможців і стипендіатів конкурсу садів від всесвітньо відомого ландшафтного дизайнера Розмарі Александер (Великобританія).

Усі, хто хоча б раз відвідали облаштовану нею паркову зону, неодмінно заназчають: «У цьому місці хочеться затриматися, аби якомога довше насолодитися спогляданням рукотворної краси, що гармонійно поєдналася із красою природною».

Неабияке задоволення викликала у відвідувачів прогулянка садом, адже він розташований на березі Дніпра: природа цих місць сприяє релаксації та відпочинку від задимленого, шумного міста, а свіже повітря заряджає бадьорістю і гарним настроєм. Учасники подорожі, яких було 40 осіб, оглянули території разом із самою господинею. Почули про історію цього місця та розповідь про створення саду, пройшлися парковими стежками, помилувалися квітниками і клумбами, малими архітектурними формами, скульптурою та іншими розташованими тут спорудами. Кульмінаційним моментом став обід на природі. Незабутнім подарунком на згадку для екскурсантів залишилися й фотографії.

Наразі представників університетської спільноти запрошують відвідати цієї осені кілька захопливих вистав. На сцені Запорізького академічного обласного театру юного глядача найближчим часом відбудеться показ комедій на дві дії: 14, 17 та 28 жовтня проходитиме – «Люкс 13» (Рей Куні), а 31 жовтня – «Примадонни» (К.Людвіг). Початок перегляду – о 18:30.

А пізніше – 17-18 грудня – усі охочі зможуть переглянути пікантну комедію на одну дію «Розпусник» (Е.-Е Шмітт). ППО ЗНУ для членів університетської профспілки надає знижку. Ціна квитка залежить від місця: балкон, 1 ряд – 25,00 грн; партер, 7-8 ряди – 65,00-75,00 грн.

Представників університетської спільноти запрошують відвідати Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара, де вони зможуть переглянути експериментальну виставу випускника ЗНУ, режисера-постановника Руслана Проценка – «Вість благая Кобзаря...». Показ відбудеться 14 листопада, початок о 16:00, тривалість – 1 година 30 хвилин. Для членів університетської профспілки пропонуються квитки за вартістю 15,00 грн.

«Вість благая Кобзаря...» – це літературно-музична композиція, створена автором на основі поезій, біографії та живопису Тараса Шевченка. Режисер визначає її жанр як «Діалоги Поета з нащадками», підкреслюючи тим самим, що слово Шевченка актуальне для сучасних українців. Події вистави розгортаються у кількох паралельних вимірах – у сучасній Україні, в її минулому й у світі художнього вимислу...

За сюжетом, головні герої дійства – Жінка і Чоловік – випадково зустрічаються, зав'язується розмова про Шевченка. І ось вони вже разом «подорожують» у світ творів і життя безсмертного українського генія. Перед їхнім поглядом постають герої поем «Гайдамаки», «Гамалія», «Сон» («У всякого своя доля...»), образи живописних полотен Шевченка-художника, його кохані жінки і Він сам.

Видовищна хореографія і пластичні сцени, ефектна відеопроекція та сценографія, оригінальна авторська музика, переконлива акторська гра і живе слово Поета подарують сучасному глядачеві незабутні за силою та емоційністю враження від зустрічі зі світом Кобзаря. Як експериментальна авторська розробка вистава може зацікавити не тільки пересічного глядача, а й фахівців – філологів, літературознавців та інших.

Профспілка також приймає індивідуальні та колективні заявки на квитки зі знижками до Запорізької обласної філармонії. До 25-річчя ансамблю пісні і танцю «Запорожці» 13-14 жовтня о 18.00 тут відбудеться прем’єрний показ фольк-рок опери «Легенда про отамана». Композиція створена за мотивами п’єси І. Карпенка-Карого «Сава Чалий». Багатожанрова вистава поєднує у єдине грандіозне видовище музичне та вокальне шоу  масову хореографію та сучасні ритми, креативну сценографію і панорамну зйомку. Яскравості цьому феєричному дійству додають чудові сценічні костюми головних діючих героїв – Сави Чалого, Князя Потоцького та інших осіб.

Увага! Із 8 жовтня розпочинається прийом заяв на оздоровлення дітей співробітників ЗНУ у дитячих таборах відпочинку і на відпочинок у ССОТ «Славутич» у 2019 році.

Заявки на оздоровлення і придбання квитків, а також – із приводу оформлення субсидій можна подавати у бухгалтерію профкому: навчальний корпус № 2, к. 209, тел. 228-75-27. Інформацію стосовно нових правил надання субсидій можна переглянути на сайті Міністерства соціального захисту населення України або місцевої адміністрації.  

 

Профспілка ЗНУ

 

 

Схожі новини