Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ прозвітували про готовність до нового опалювального сезону

У ЗНУ прозвітували про готовність до нового опалювального сезону

У ЗНУ прозвітували про готовність до нового опалювального сезону
09.10.2018 09:58 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина Адміністративно-господарська частина Опалювальний сезон

Про готовність ЗНУ до початку нового опалювального сезону звітували проректор з АГР Сергій Кушнір і головний інженер АГЧ Валентин Моцак. Варто відзначити, що дане питання знаходиться під постійним особистим контролем ректора ЗНУ Миколи Фролова. Наразі виш має розпочати подавати тепло в будівлі студмістечка щойно місто включить опалення: приблизно від середини жовтня – відповідно до середньодобового температурного режиму «+8 градусів».

Від початку року, зокрема у літній період, тривали роботи з ремонту та реконструкції на об’єктах студмістечка дозволили забезпечити комплекс енергоощадних заходів та безперебійну роботу вишу в опалювальний період. Адже забезпечення комфортних умов праці для студентів і викладачів – серед першочергових пріоритетів діяльності ректорату вишу та його адміністративно-господарської частини, а також невід’ємною складовою якісного освітнього процесу.

Так, у літній період над упорядкуванням системи опалення й забезпеченням інших заходів, що сприяють економії ресурсів, працювали як співробітники підрядної організації, так і працівники ремонтно-будівельної групи АГЧ. Частково це було пов’язано з ремонтами та заміною кількох ділянок зовнішніх підземних трубопроводів (водопостачання та водовідведення): біля навчальних корпусів №№ 1 та 4, спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ, а також поряд із студентським гуртожитком № 4. На біостанції ЗНУ (о. Хортиця) замінили металеві труби системи водопостачання на пластикові. Варто наголосити, що всі заплановані завдання виконані вчасно.

Окрім цього, у низці навчальних аудиторій, що знаходяться в різних корпусах ЗНУ, а також в гуртожитках встановили нові пластикові трубопроводи, зокрема для постачання гарячої води. Це здійснили на поверхах і в тих аудиторіях, де, передусім, відбулися капітальні ремонти: на 1 поверсі та у новостворених мультимедійних аудиторіях, спеціалізованих та комп’ютерних навчальних класах корпусу №1 – це приміщення №№ 36, 37, 55, 61; у навчальному корпусі №2 – №№ 224, 234, 326, 408, 414, 423, 425 та науковій бібліотеці вишу; у навчальному корпусі № 3 – в аудиторії 306 та на клітині між сходами (нагадаємо, що 2 поверх відремонтовано ще минулого року); у корпусі № 4 – 328; у корпусі № 5 – це №№ 202-в, 205, 207, 327 та інші; у корпусі № 8 – 117. Крім того, у спортивно-оздоровчому комплексі ЗНУ відповідним чином переобладнані головні роздягальні.

Відбулася або ще триває реконструкція аудиторій і коридору на всіх поверхах (окрім першого) у навчальному корпусі № 6: у числі інших робіт тут здійснили заміну старих труб системи водопостачання і опалення на пластикові загальним метражем – 970 м, також було встановлено близько 80 нових нових енергоощадних радіаторів опалення.

А в будівлі студентського гуртожитку № 3 і надалі продовжується реконструкція стояків (завершується останній – 2 блок). Тут замінили труби водопостачання та водовідведення. В обох гуртожитках – №№ 3 та 4 – пластикові системи трубопроводів та нові радіатори опалення встановили також у підвальних приміщеннях, замінили на нові насосні установки  для постачання води. Відтак, гарячою водою добре забезпечені усі поверхи – аж до дев’ятого – протягом усього року, а незабаром тут з’явиться і тепло.

Окрім іншого, воду вже подали в мережу та спеціалістами здійснено перевірку роботи автоматизованої системи опалення вишу.

В усіх будівлях продовжують здійснювати заміну старих вікон і дверей на нові енергоощадні. Так, останнім часом лише в головному навчальному корпусі в різних аудиторіях встановили майже 30 нових металопластикових вікон. Таку саму кількість нових вікон можна побачити і в навчальному корпусі № 2. У навчальному корпусі № 5 провели заміну 11 вікон в аудиторіях і службових приміщеннях, а в корпусі № 6 у результаті загального ремонту поверхів їхня кількість становить 44. Надалі триватиме цей процес, допоки будуть встановлені енергоощадні склопакети в усіх приміщеннях та на поверхах. Це сприяє збереженню тепла в будівлях корпусів узимку.

У результаті ремонтних робіт у багатьох приміщеннях та у коридорах з’явилися навісні стелі «Армстронг» із мережею світлодіодних економічних ламп. У рамках проваджуваних у ЗНУ енергоощадних заходів також відбулися заміна ламп, лічильників, утеплення тощо. Здійснюються й заходи з контролю та енергоаудиту всіх господарських об’єктів університету, зокрема гуртожитків, біостанції-профілакторію на о. Хортиця тощо. 

Готовність університету до опалювального сезону підтвердили відповідними документами, а також забезпечили фінансування цієї ланки діяльності вишу.


Олена Хлистун

 

Схожі новини