
На Урок мужності до студентів факультету журналістики ЗНУ завітав ветеран батальйону «Азов» Михайло Пирог та керівник «Юнацького Корпусу Запоріжжя» Ростислав Распутний.
Михайло Пирог розповів учасникам заходу про свій життєвий шлях та про особливості війни на Сході України.
Свою промову ветеран АТО розпочав розповіддю про важливість адаптації солдат після завершення їхнього терміну служби до життя мирному середовищі.
Саме для вирішення цього важливого питання була створена Запорізька міська організація ветеранів АТО, до якої входить і сам Михайло Пирог. Ця організація вирішує всі нагальні проблеми, які виникають в учасників АТО.
«Азбука війни не міняється ніколи: або ти, або тебе», – зокрема зазначив він, розповідаючи про перебування в зоні військових дій.
Він нагадав, що зараз в Україні йде гібридна війна, а в українців немає єдності. За словами гостя факультету, у середовищі військових теж існує така проблема. Генеральний штаб та вище військове керівництво України намагається «виділити» деякі батальйони серед загального списку. На сьогодні є така практика і вона ніяк не сприяє єдності держави. На думку ветерана, ніхто не має рівнятися на інших, щоб стати кращим, лише на себе.
Також він згадав про такий важливий аспект ведення війни, як тактика поводження з полоненими. Українські військові з російськими полоненими на відміну від російських загарбників, у яких в полоні знаходилися українські солдати, ніколи не катували, не били та не чинили жорстоких насильницьких дій.
Наприкінці зустрічі Михайло Пирог та керівник «Юнацького Корпусу Запоріжжя» Ростислав Распутний розповіли про свій шлях переходу у спілкуванні з російської мови на українську. Спочатку вони були виключно російськомовними, але війна на Сході дала зрозуміти, що таким чином вони підтримують ворога. Саме тому на сьогодні вони намагаються спілкуватися українською, Михайло навіть ходить на мовні курси.
«Війна – це дуже погана річ, для цього не обов’язково там бути, аби це осмислити. Ваше завдання як майбутніх журналістів – говорити правду і нічого не ретушувати», – під час спілкування дав настанову студентам Михайло Пирог.
Після уроку мужності майбутні журналісти поділилися своїми враженнями.
«Особисто для мене ці хлопці постали героями, бо захищати Батьківщину зі зброєю в руках спроможний не кожний. Під час цієї зустрічі я зрозуміла те, наскільки важко доводиться нашим захисникам під час оборони території України. Їх доля докорінно змінюється після військової служби в ООС. Я пишаюся, що серед нас є справжні чоловіки, які спроможні діяти відразу, і щиро вдячна їм за свій спокійний сон», – розповідає студентка Сабіна Расулова.
«Ми навіть не замислюємося над тим, про що думають воїни, які повернулися з війни. Ми бачимо їх щодня на вулицях міста… Особисто для мене вони якісь сумні, нещасні. Дякую Михайлові, що він розповів про життя ветеранів ООС після повернення до звичайного життя. Ті, хто воював, переживають за долю країни більше за нас. І хто, як не вони, знають, що за цю долю країни треба жорстко боротися», – поділився думками студент Олександр Шаріпов.
«Зустріч виявилась напрочуд цікавою та пізнавальною. Щиро дякуємо Михайлу за те, що він завітав до стін Запорізького національного університету та поділився з нами своїми відчуттями щодо того, що йому довелося пережити», – дякує ветерану АТО студентка Алла Яременко.
Після завершення Уроку мужності усі охочі змогли приміряти на себе бронежилет, потримати у руках справжній автомат та надіти каску.
На знак вдячності студенти факультету журналістики подарували військовим символічні квіти у кольорах українського прапора.
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2254274354601945
Факультет журналістики