Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому коледжі відбулося урочисте відкриття IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка

В Економіко-правничому коледжі відбулося урочисте відкриття IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка

В Економіко-правничому коледжі відбулося урочисте відкриття IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка
19.10.2018 10:05 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж освітній процес патріотичне виховання Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Т Шевченка

Вісімнадцятого жовтня в Економіко-правничому коледжі відбулося урочисте відкриття мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка. Цей захід вже став традиційним, 9 рік поспіль ЕПК разом зі всією країною святкує і таким чином поширює слово Великого Кобзаря.

Захід розпочався з перегляду короткометражного фільму «Обличчя Української історії», у якому розповідається про тяжку долю і незламність духу українського генія Т.Шевченка. Після перегляду фільму ведучі заходу Ян Щебликін та Юлія Бойко (2 курс спеціальності «соціальна педагогіка») привітали студентів, викладачів, гостей з відкриттям конкурсу гімном України.

Почесне право покласти квіти до погруддя Шевченка біля 3 навчального корпусу ЗНУ надали третьокурсникам, що у минулому році продемонстрували свої високі ґрунтовні знання на ЗНО з української мови. Цими студентами стали: Владислав Куриленко та Єлизавета Манакова (спеціальність «право»), Андрій Бойко та Софія Кравчук (спеціальність «журналістика»).

Далі слово надали директору Економіко-правничого коледжу Олені Грибановій. У своїй промові Олена Євгенівна звернула увагу присутніх на тяжке становище України сьогодні і важливість поширення державної мови. Окрім того, вона зазначила, що українською зараз говорити модно і престижно, тому закликала всіх розмовляти державною мовою у повсякденному житті. Також вона нагадала студентам, що «мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає». Директор звернула окрему увагу нещодавньої трагедії у політехнічному коледжі м. Керчі. Закликала не бути байдужими до цього горя, бо загиблі – ровесники багатьох студентів нашого коледжу. Вона звернулася до кожного з проханням бути обачними та слідкувати за безпекою довкола себе. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих у Керчі.

Гість свята – проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура теж звернувся до студентів Економіко-правничого коледжу та передав щирі вітання від ректорату ЗНУ. Олександр Іванович зазначив, що такі конкурси дають можливість не тільки проявити себе, а і перевірити рівень своєї культури і наснаги. Пояснив студентам, що через мову ми самоіндифікуємо себе, та побажав кожному пам'ятати, хто вони є.

Після привітань студентки 2 курсу спеціальності соціальна педагогіка показали запальний танок «Україна – Європа», а студентка 2 курсу журналістики Маргарита Мельнікова прочитала поезію Т. Шевченка «Стоїть в селі Суботові» у супроводі яскравої презентації.

Студенти зібралися на цій захід не тільки, щоб вшанувати пам'ять великого поета, а й перевірити свої знання. Тому далі відбулася інтерактивна зарядка «Літературний дешифратов», модератором котрої була Анна Грушанська, викладач української мови і літератури коледжу. Анна Володимирівна ставила запитання стосовно знань творчості Шевченка. Студенти відповіли на всі поставлені запитання та отримали за це «епіки» – корпоративну валюту коледжу, котрі обміняють на грамоти під час проведення тижня філологічних дисциплін.

Далі слово надали Софії Кравчук – переможниці олімпіади з української мови у минулому році. Софія розповіла про свій шлях до здобуття цієї перемоги. Зазначила, що успіх дався їй не з першого разу, але плідна праця й аналіз минулих помилок дали свій результат. Таким чином, вона закликала не засмучуватися через поразки, а черпати з них практичну цінність.

Щоб визначити найкращих знавців життєвого шляху Кобзаря, провели «Шевченкознавчу вікторину», модератором якої стала Анастасія Стеценко, викладач української мови і літератури коледжу. Студенти взяли активну участь у змаганні та також отримали за це «епіки».

Фінальним акордом заходу стала пісня «Україна – це я» у виконанні Анни Грушанської.

Для участі у відбірковому етапі цьогорічного конкурсу було рекомендовано понад 80 студентів 1 та 2 курсів. Уже 7 листопада вони випробують свої мовні навички та літературну обізнаність. Того ж дня, у рамках Тижня філологічних дисциплін, студенти коледжу відвідають виставу «Вість благая Кобзаря», що відбудеться в музично-драматичному театрі імені В. Магара. Перевірять конкурсні роботи буде журі під керівництвом професора кафедри української літератури, відомого шевченкознавця Валентини Кравченко. Студенти-переможці візьмуть участь у наступних етапах конкурсу.

 

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2177793625877850&type=3 

 

Маргарита Мельнікова

 

Схожі новини