Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ організували Міжнародну науково-практичну конференцію «Спортивне право України: сучасний стан і перспективи розвитку»

На юридичному факультеті ЗНУ організували Міжнародну науково-практичну конференцію «Спортивне право України: сучасний стан і перспективи розвитку»

На юридичному факультеті ЗНУ організували Міжнародну науково-практичну конференцію «Спортивне право України: сучасний стан і перспективи розвитку»
22.10.2018 10:15 Все Головні новини Факультети Юридичний Юрфак конференція

Дев’ятнадцятого жовтня на юридичному факультеті Запорізького національного університету було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Спортивне право України: сучасний стан і перспективи розвитку»  за участі провідних науковців в галузі спортивного права  та студентства.

Організатором заходу виступило керівництво юридичного факультету ЗНУ, а співорганізаторами представники Навчально-наукового «Центру спортивного права», НДІ Приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України та компанії «Наукові публікації – Publ.Science».

За словами організаторів, основна мета цієї конференції – зробити доступною для науковців, практичних працівників, викладачів та студентів інформацію про основні підвалини правового регулювання відносин у сфері спорту в Україні в умовах сучасних трансформаційних процесів, а також сприяти становленню наукових, ділових та особистих контактів між науковими діячами та практиками, яких цікавлять проблеми правового регулювання суспільних відносин у сфері спорту. При  цьому, одним із головних завдань конференції є організація експертної дискусії з приводу місця та ролі спортивного права в правовій системі України, дослідження механізму реалізації відповідних правових норм, залучення широкої аудиторії до обговорення найбільш гострих проблем правового регулювання у сфері спорту та пошуку оптимальних шляхів їх вирішення із формулюванням конкретних пропозицій щодо змін та доповнень чинного законодавства та практики його застосування.

Участь у цій конференції взяли: перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, декан юридичного факультету  Тетяна Коломоєць, завідувач навчально-наукового «Центру спортивного права» ЗНУ і НДІ ППП НАПрН України ім. академіка Ф.Г.Бурчака, доцент кафедри цивільного права юридичного факультету ЗНУ  Максим  Ткалич, професор кафедри інтелектуальної власності і права Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія» Роман Шишка, заступник директора з наукової роботи НДІ ППП НАПрН України ім. академіка Ф.Г.Бурчака, доктор юридичних наук, професор Микола Галянтич, професор кафедри цивільного права навчально-наукового юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», доктор юридичних наук, доцент Анатолій Коструба,  доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор, завідувач кафедри теорії спорту та фізичної культури Львівського державного університету фізичної культури Юрій Бріскін та інші відомі юристи та науковці. 

Про ідею, мету і значення відкриття Центру спортивного права у ЗНУ розповів завідувач навчально-наукового «Центру спортивного права» ЗНУ і НДІ ППП НАПрН України ім. академіка Ф.Г.Бурчака, доцент кафедри цивільного права юридичного факультету ЗНУ  Максим  Ткалич. Він наголосив, що галузь спортивного права швидко розвивається у світі і саме у цьому центрі буде вестись робота по дослідженню наукових проблем спортивного права.

Вітаючи учасників конференції, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар висловив сподівання на великі перспективи розвитку нової структури та галузі спортивного права. Він запевнив, що університет має потужну наукову базу для розвитку цієї проблематики. Також перший проректор наголосив, що у ЗНУ на факультеті соціальної педагогіки та психології планується відкриття нової освітньої програми на магістерському рівні  «Психологія спорту», що дасть змогу здійснювати нові наукові розробки.

До привітань долучився і проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, який відзначив, що факультет та університет є відкриті для інновацій в освітній, правовій і науковій галузі, адже це допомагає обмінюватись новою актуальною інформацією, генерувати нові ідеї. Так, сьогодні у виші активно розвивається напрямок відкритого простору і нових віянь у науці.

З вступним словом до учасників звернулася декан юридичного факультету, доктор юридичних наук, професор Тетяна Коломоєць, яка відзначила плідну співпрацю юридичного факультету з Національною академією правових наук та запевнила, що на факультеті створені всі необхідні умови і можливості для результативної роботи науковців.

Привітав учасників цієї конференції і декан факультету фізичного виховання ЗНУ Микола Маліков, який відзначив важливість вирішення проблем юридичного захисту спортсменів вищої кваліфікації і пообіцяв надати новому Центру спортивного права консультативну підтримку.

На актуальності обраної для засідання теми «Правові засади в сфері спорту та проблеми їх застосування», обумовленої стрімкими процесами розвитку суспільства наголосив заступник директора з наукової роботи НДІ ППП НАПрН України ім. академіка Ф.Г.Бурчака, доктор юридичних наук, професор Микола Галянтич. Він висловив переконання, що Запоріжжя має стати флагманом в галузі спортивного права і об’єднати зусилля науковців задля досягнення плідних результатів. Також він відзначив важливість визначення правових категорій спорту, дотримання правових принципів спорту та засад державної політики в спортивній галузі.

До обговорення  важливих питань  спортивного права долучився і доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор, завідувач кафедри теорії спорту та фізичної культури Львівського державного університету фізичної культури Юрій Бріскін, який виступив з доповіддю «Соціальні практики сучасного спорту – пошук парадигм».

В свою чергу, професор кафедри цивільного права навчально-наукового юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», доктор юридичних наук, доцент Анатолій Коструба зосередив увагу учасників засідання на питанні спортивного права України в системі приватного права.

Відзначимо, що шановні гості конференції на честь відкриття Центру спортивного права ЗНУ  підготували вітання та подарунки для факультету.

Також активну участь в засіданні взяли представники інших вишів та наукових установ, які сформулювали напрацювання та експертні обґрунтування у частині правового регулювання питань у галузі спортивного права.

В ході конференції учасники дослідили також найважливіші проблеми, принципи функціонування спортивного права, а також такі теми: «Правова природа професійних спортивних відносин», «Спортивне право України в системі приватного права», «Правовий статус спортивних організацій в Україні: проблемні аспекти», «Звичай як підстава виникнення приватноправових відносин у сфері спорту», «Визначення поняття і  сутності спортивного права», «Генеза та природа спортивного права», «Відповідальність спортивної організації», «Особливості органів футбольного правосуддя», «Особливості комерційної експлуатації спортивних об’єктів: практичний аспект», «Особливості цивільно-правового регулювання перевезень спортсменів», «Особливості оподаткування доходів спортсменів: міжнародний досвід», «Спортивне право України: приватноправовий аспект», «Вболівальники та їх об’єднання в системі спортивного права”, «Кредитування в сфері спорту», «Відповідальність за допінгові порушення» та інше.

Також учасники висловлювали своє бачення вирішення цих проблем та пропонували різні концептуальні підходи до їх розв’язання.

В процесі обговорення  найважливіших питань в галузі спортивного права учасники конференції ділились власним практичним досвідом, обговорювали останні напрацювання в цій сфері. Загалом, ця конференція дала змогу налагодити зв’язки науковців ЗНУ з іншими колегами, отримати найновішу навчальну літературу, яка буде використовуватись в навчальному процесі та використати і поширити отримані знання серед студентів нашого вишу.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2258366777526036

 

Олена Переверзєва

 

 

Схожі новини