Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час Дня європейських проектів у ЗНУ відкрили Залу європейських студій і презентували грантові програми

Під час Дня європейських проектів у ЗНУ відкрили Залу європейських студій і презентували грантові програми

Під час Дня європейських проектів у ЗНУ відкрили Залу європейських студій і презентували грантові програми
23.10.2018 16:41 Все Головні новини Університет проектна діяльність міжнародна діяльність гранти майстер-класи відкриття мультимедійної аудиторії День європейських проектів

У Запорізькому національному університеті все більшого значення набуває проектна діяльність. Науковці вишу успішно беруть участь у міжнародних академічних грантових програмах. Вони об’єднують свої зусилля з вітчизняними та закордонними вишами, створюють нові освітні програми, підвищують професійні компетенції викладачів і студентів. І, в результаті, – поглиблюють міжнародні зв’язки та виводять освітній процес і наукову діяльність університету на якісно новий рівень. Саме про це йшлося під час Дня європейських проектів, який вперше проходив у ЗНУ 22 жовтня.

Його мету організатори вбачали в популяризації проектної діяльності у вишу, що стало важливим кроком реалізації міжнародних проектів «Європейська проектна культура», «Журналістська освіта задля демократії в Україні», «Європейські цінності у художніх текстах», які на сьогодні тривають у ЗНУ.

Кульмінацією події стало урочисте відкриття Зали європейських студій (навчальний корпус №1, аудиторія 61). В урочистостях взяли участь: ректор ЗНУ Микола Фролов, представники ректорату: перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура та проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Також у заході були задіяні співробітники науково-дослідної частини під керівництвом начальника Вікторії Меняйло, представники проектного відділу під головуванням начальника Олени Бойкої, декани та проектні менеджери всіх факультетів та всі,кого цікавить проектна діяльність.

Не залишилися осторонь від участі у знаковій для університету події й почесні гості вишу – викладачі, співробітники і студенти – учасники обміну викладацьким досвідом між Запорізький національним університетом та Європейським університетом Віадріна (Франкфурт-на-Одері, Німеччина) у рамках міжнародної програми для України «U-LEAD з Європою». Вони взяли участь в урочистому відкритті медіааудиторії та в презентації грантових програм, які на сьогодні реалізуються в ЗНУ.

Під час урочистостей ведуча заходу Вікторія Меняйло подякувала за потужну підтримку в обладнанні та відкритті нової сучасної аудиторії ректорату ЗНУ й особисто ректору Миколі Фролову.

Своєю чергою, Микола Фролов підкреслив, що із великим задоволення взяв участь у церемонії пере різання символічної стрічки разом із представниками німецького вишу. «Відкриття цієї сучасної аудиторії з мультимедійним обладнанням свідчить про те, що наш виш впевнено реалізує модель розвитку. Поява цієї аудиторії – результат співпраці вишу з Європейським Союзом, зокрема участі ЗНУ в напряму «Модуль Жана Моне» програми «Еразмус+».

Микола Олександрович підкреслив що на сьогодні у виші успішно реалізується 4 грантових міжнародних програми, розвитку грантової діяльності приділяється особи ліва увага в університеті.

Крім того, серед пріоритетів вишу – розвиток сучасної матеріально-технічної бази європейського зразка. Так, на 1 вересня за рахунок коштів університету відкрили 15 нових аудиторій у різних корпусах. Тож під час відкриття Зали європейських студій відбувся черговий важливий крок у цьому напрямку. Ректор також поділився із присутніми планами щодо того, що за три роки відбудеться повне оновлення аудиторного фонду вишу.

«Співпраця з ЄС наближає до втілення бажання стати сучасним європейським вишем на нашій запорізькій землі», – підкреслив він.

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, науковий керівник проекту Жана Моне «Європейська проектна культура» Олександр Гура зазначив, що на початку роботи на цій посаді мав на меті активізувати грантову роботу в ЗНУ і що вже зроблені важливі кроки в цьому напрямку. «У нашому виші є дуже прогресивне керівництво в особі ректора Миколи Фролова й великий інтелектуальний потенціал науковців. Тож попереду багато роботи і нових досягнень», – наголосив він. Також Олександр Іванович запропонував започаткувати нову традицію: у щойно відкритій залі його проектна група розробила стенд. І він висловив сподівання, що й інші науковці вишу, які працюють за грантовими програмами, будуть чинити так само.

Надалі відбулася презентація грантових програм, які на сьогодні діють у ЗНУ. Начальник науково-дослідної частини, академічний координатор міжнародного проекту Вікторія Меняйло презентувала проект  «Європейська проектна культура», програма Еразмус+, напрям «Модуль Жана Моне». Вона розповіла, що освітню програму, розроблену у межах реалізації гранту, вже успішно впроваджено в освітній процес вишу.

Крім того, під час заходу виступила доцент кафедри німецької філології і перекладу, співкоординатор міжнародного проекту Олена Тупахіна, розповівши про проект «Європейські цінності у художніх текстах», програма Еразмус+, напрям «Модуль Жана Моне». Доповідач наголосила на важливості підготовки нового викладача для Нової української школи – у цьому завданні має допомогти реалізація даного проекту.

Доцент кафедри журналістики, інституційний координатор міжнародного проекту від ЗНУ в складі європейського консорціуму університетів Катерина Сіріньок-Долгарьова розповіла про проекту «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесності і розвиток професіоналізму», програма Еразмус+, напрям КА2. Зокрема, вона зазначила, що до цього проекту залучені українські й іноземні виші, з якими тісно співпрацює ЗНУ.

Неабияке зацікавлення серед присутніх викликав виступ проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Каганова. Він розповів про започаткування загальноуніверситетського конкурсу міні-проектів ЗНУ із вдосконалення іміджевої політики факультетів. Зокрема, він перерахував умови конкурсу: проект має бути розрахований на три місяці, його виконання має позитивно впливати на проведення вступної компанії, до реалізації задумів факультеті мають бути активно залучені їхні студенти й аспіранти.

Крім того, Юрій Олегович наголосив, що призовий фонд конкурсу складає  90 тисяч грн (40 тис грн – 1 місце, 30 тис – 2 місце і 20 – 3 місце) і що ідея цього конкурсу знайшла всебічну підтримку й схвалення ректора Миколи Фролова.

Почесна гостя заходу – менеджер центру ключових компететностей і науково-орієнтованого навчання Європейського університету Віадріна Катрін Джіргенсон розповіла про перспективи, які відкриває перед науковцями ЗНУ участь у міжнародній програмі для України «U-LEAD з Європою».

Крім того, у рамках Дня європейських проектів провели низку майстер-класів для всіх охочих. Координатор програм академічної мобільності Erasmus+ KA107, начальник відділу міжнародних зв’язків Катерина Касьян розповіла про «Європейські програми академічної мобільності: можливості і умови участі». Доцент кафедри німецької філології і перекладу, співкоординатор міжнародного проекту Erasmus+ Jean Monnet Module Олена Тупахіна поділилася секретами успішної заявки для участі в цій програмі. Доцент кафедри журналістики, інституційний координатор міжнародного проекту Erasmus+ KA2 Катерина Сіріньок-Долгарьова обрала для розгляду тему: «Capacity Building: із чого почати?».

Під час завершення заходу його учасники подякували організаторам і висловили сподівання, що День європейських проектів стане щорічним і перетвориться на добру традицію для Запорізького національного університету.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2262731447089569

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

Схожі новини