Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Учені Європейського університету Віадріна підбили підсумки робочого візиту до ЗНУ

Двадцять п’ятого жовтня в ЗНУ учасники українсько-німецької програми «U-LEAD з Європою», спрямованої на розвиток системи самоуправління в Україні, розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підбили підсумки тижневого візиту до запорізького вишу представників Європейського університету Віадріна (Франкфурт-на-Одері, Німеччина).

Перед цим у раках співпраці з німецьким вишем улітку на стажуванні у ньому побували представники факультету соціології та управління. Вони вивчали методики проведення занять іноземних колег, використання тьюторства тощо. А зараз продемонстрували німецьким науковцям свої досягнення в інноваційних методиках та студентському самоврядуванні.

Нагадаємо, що викладачі, співробітники і студенти німецького закладу вищої освіти у перший день візиту, 22 жовтня, взяли участь в урочистому відкритті зали європейських проектів у ЗНУ.

Надалі іноземні гості вишу – Джіргенсон Катрін, керівник Центру з ключових компетенцій та науково-дослідницьких питань, академічний директор та засновник Центру письма, Гундула-Хіллер Гвенн, науковий координатор Центру з ключових компетентностей та науково-орієнтованого навчання, голова Центру міжкультурного навчання, Хенкель Верена, науковий співробітник Центру з ключових компетенцій та науково-орієнтованого навчання, Рабе Дороті, науковий співробітник Центру з ключових компетенцій та науково-орієнтованого навчання, співробітник Центру письма, Медведєва Тетяна, науковий співробітник Центру з ключових компетенцій та науково-орієнтованого навчання, координатор проекту, а також студенти-тьютор – Каспрік Ванесса, Фосс Ліза Петра і Вурдингер Йоханнес Карл – взяли участь у майстер-класах і тренінгах від декана факультету соціології та управління Максима Лепського, викладачів ФСУ та факультету журналістики.

Так, у перший день роботи, 23 жовтня, вони завітали на тренінг «Популяризація соціальної роботи серед студентської молоді» (ведучий – Володимир Глазунов), майстер-класи «Досвід впровадження проектних методів навчання на ФСУ» (ведучий – Тарас Бутченко) й «Патології державних управлінських рішень» (від Юлії Яциної).

Крім того, побували з екскурсією до наукової бібліотеки ЗНУ. Велике враження на гостей вишу справив книжковий фонд рідкісних й унікальних видань, облаштована на кошти міні-гранту від Британської ради зона коворкінгу. Також їх зацікавила арт-зона бібліотеки, де зараз розміщені мистецькі роботи студентів біологічного факультету (спеціальність «садово-паркове господарство»). Гостям сподобалася і постійно діюча виставка німецькомовних видань, організована співробітниками бібліотеки на честь Року німецької мови, який зараз триває в Україні.

24 жовтня учасники стажування взяли участь у майстер-класах «Медіація у важких ситуаціях і міжкультурні комунікації» ( ведучий – Максим Лепський) і «Фейки у ЗМІ» (ведуча – Катерина Сіріньок-Долгарьова) і в тренінгу «Ресурсна рекреація» (від Ігоря Капріцина).

Обидва дні завершилися самоаналізом й обговоренням, що дозволило учасникам глибше проаналізувати свої враження, відзначити сильні сторони заходів та моменти, які потребують вдосконалення.

Підбиття підсумків візиту німецьких науковців відбулося на базі Центру європейської інформації Запоріжжя, який функціонує на базі наукової бібліотеки ЗНУ.

Представники німецької сторони поділилися своїми враженнями від участі в заходах, відзначили, що їм сподобалось і запевнили, що деякі інтерактивні методики запорізьких колег вони планують використати під час занять у своєму університеті.

Цікавим способом підсумувати враження й поділитися ними з іншими стала методика «плакатів»: присутнім на заході роздали плакати, на яких були запитання німецькою й українською мовами. Вони мали дати відповідь, написавши найперші враження й асоціації, з якими потім ознайомились всі присутні.

Наприкінці заходу представники Європейського університету Віадріна подякували українським науковцям за гостинність. Вони відзначили інформаційну насиченість і цікавість заходів, у яких взяли участь під час перебування в ЗНУ, та висловили сподівання на подальшу співпрацю із представниками українського вишу.

Таміла Тарасенко