Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відома перекладач і літературознавець Ярослава Стріха прочитала лекцію про сучасні англомовні літератури

26.10.2018 10:08 Все Головні новини Університет Зала європейських студій Український між університетський навчально-науковий шекспірівський центр лекція

Двадцять п’ятого жовтня до Запорізького національного університету завітала відомий літературний критик, перекладачка, PhD Гарвардського університету Ярослава Стріха. На її лекцію «Сучасні англомовні літератури: єдність чи множинність?» завітали проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, начальник Українського міжуніверситетського навчально-наукового шекспірівського центру, що діє на базі ЗНУ, Наталія Торкут і студенти різних факультетів.

На початку заходу, що проходив у нещодавно відкритій Залі європейських студій, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук представив присутнім почесну гостю університету. Він зазначив, що лекцією Ярослави Стріхи розпочинається робота відкритого лекторію, спікерами якого стануть найталановитіші й найцікавіші особистості, які сприяють розбудові сучасної України. Також він згадав про заслуги батька пані Ярослави – заступника Міністра, відомого перекладача Максима Стріхи, який завітає до університету з лекцією 26 жовтня.

Організатор заходу, професор Наталія Торкут, представляючи гостю, відзначила, що Ярослава Стріха – автор понад 20 перекладів художніх, історичних і літературознавчих праць. Її перекладацькі роботи удостоєні престижних відзнак.

На початку лекції пані Ярослава зазначила, що в епоху «постпост-модернізму» існує концепція «єдності множинностей», яка слугує для опису сучасного стану культури. Вона висловила сподівання, що після завершення лекції кожен слухач зможе зробити власний висновок щодо запропонованої для розгляду теми.

Так, під час її виступу йшлося про поняття «літературний канон» і його міни упродовж ХХ і початку ХХІ століть та причини, які на це вплинули.

Крім того, лектор згадала про такі важливі для розуміння сучасного літературного процесу поняття, як «периферійні ідентичності» й «ексцентричні досвіди». Завдяки ним, відбувається розширення класичного літературного канону. Більшість представників якого є білими чолками вищих суспільних груп, а література стає більш різноманітною.

На творах конкретних представників «літератури, над якою ніколи не заходить сонце» (англомовної літератури) Ярослава Стріха розглянула основні тенденції сучасної літератури. Крім того, вона висвітлила роль престижних літературних премій як творців сучасного літературного канону й водночас інструментів маркетингу.

Наприкінці заходу лектор відповіла на запитання присутніх на заході.

Своєю чергою, Наталія Торкут подякувала Ярославі Стрісі за інформаційно насичену й цікаву розповідь. Також вона запросила присутніх приєднатися до численних пізнавальних заходів Запорізької книжкової толоки, яка триватиме 26-28 жовтня.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2266848716677842

Таміла Тарасенко