Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ знайомлять з інноваційними технологіями у викладанні правничих дисциплін

29.10.2018 16:14 Все Головні новини Факультети Юридичний РОНІК Юрфак методичний семінар

29 жовтня на базі юридичного факультету Запорізького національного університету відбувся традиційний комплексний науково-методичний семінар-практикум для вчителів загальноосвітніх спеціалізованих шкіл, викладачів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, які забезпечують викладання дисципліни «Основи правознавства» та підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю «Правознавство», а також для учнів, присвячений темі «Інноваційні технології у викладанні правничих дисциплін та підготовці учнів до участі у конкурсних правничих заходах».

Організатором  цього заходу виступило керівництво юридичного факультету та вишу за підтримки Науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради в рамках проекту «Наукова підтримка  інновацій».

Так, на практикум завітали близько 100 вчителів та учнів загальноосвітніх  шкіл нашого регіону.

Головною метою практикуму стало ознайомлення  із новітньою методикою викладання дисципліни «Основи правознавства», зі змістом новітніх нормативно-правових актів, юридичною публіцистикою, навчальними та науковими джерелами та надання навичок використання інноваційних форм викладання дисципліни та перевірки знань учнів і підготовки наукових робіт.

Під час відкриття практикуму його учасників привітали доцент кафедри конституційного та трудового права юридичного факультету ЗНУ Наталія Верлос, доцент кафедри кримінального права та правосуддя юридичного факультету ЗНУ Ірина Єна, координатор регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу ЗНУ (РОНІК), професор кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків з громадськістю Вікторія Ковпак та методист  Запорізького обласного інституту післядипломної освіти  Галина Ушакова. Вони побажали гостям університету плідної роботи та зазначили, що проведення подібних заходів є важливим не лише для підвищення рівня кваліфікації шкільних вчителів, але й для досягнення високих результатів у підготовці молоді нашого міста, що впливає на рівень підготовки учнів шкіл до олімпіад, конкурсів з напряму «Правознавство» та до вступу у виш. Також вони зазначили, що такі практикуми, які проводяться двічі на рік,  забезпечують тісні зв’язки між університетом і середньою ланкою освіти, допомагають обмінюватись інформацією щодо нововведень в законодавстві та методично готувати учнів до олімпіад.

На думку методиста  Запорізького обласного інституту післядипломної освіти  Галини Ушакової, такі заходи підвищують рівень методичної підготовки вчителів шкіл та отримання практичного досвіду використання новітніх технологій форм і методів викладання дисципліни «Основи правознавства» та підготовки учнів до конкурсів та олімпіад.

Під час семінару учасників ознайомили із напрямками діяльності регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу ЗНУ, серед яких: консультаційна, освітянська, методична, інформаційно-просвітницька робота. Так, координатор регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу ЗНУ (РОНІК) Вікторія Ковпак зазначила, що подібна методична платформа допоможе об’єднати вчителів і освітян в єдину спільноту, а також може стати майданчиком для обміну досвідом та педагогічними інноваціями, для апробації і публікації досліджень. В рамках роботи цього комплексу заплановані тренінги, майстер-класи, форуми та інші цікаві форми роботи, після проходження яких учасники зможуть отримати сертифікати, які підтверджують підвищення кваліфікації вчителів. Всю інформацію про діяльність регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу можна буде незабаром знайти на сайті ЗНУ у відповідному розділі.

Відзначимо, що на учасників семінару-практикуму очікувала низка майстер-класів від викладачів юридичного факультету щодо змін та доповнень до чинного законодавства нашої держави, а також новел методики викладання юридичних дисциплін. Тематика цих майстер-класів стосувалась таких тем: методика викладання новел у сучасному адміністративному праві, конституційні засади реформування судової влади в сучасних умовах державотворення; стан, проблеми та шляхи подолання насильства у школі, актуальні питання конституційної реформи в Україні, актуальні питання теорії держави та права в умовах реформування законодавства України; актуальні напрями розвитку науки теорії держави і права в умовах євроінтеграції; державна реєстрація прав на нерухомість та фактів, що мають юридичне значення; судова реформа в умовах розбудови відкритого суспільства,  новели житлового законодавства України, особливості кримінального провадження щодо неповнолітніх, актуальні питання матеріальної відповідальності працівника. Крім того, були проведені майстер-класи організаторів обласного туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з «Основ правознавства» і обласного туру Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових учнівських робіт МАН України.

Так, викладачі юридичного факультету ЗНУ поділилися з учасниками власними напрацюваннями. Представники різних кафедр факультету підготували для гостей ЗНУ досить актуальні та інформативні доповіді.

Варто зазначити, що під час проведення семінару його учасники мали змогу ознайомитись із новими фаховими та періодичними виданнями відповідно до тематики заходу, а також із науково-методичними працями викладачів юридичного факультету.