Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочали курс занять із пожежної безпеки для студентів гуртожитків

У ЗНУ розпочали курс занять із пожежної безпеки для студентів гуртожитків

06.11.2018 12:47 Все Головні новини відділ охорони праці відділ виховної роботи заняття з пожежної безпеки

6 листопада у рамках заходів із дотримання пожежної безпеки в ЗНУ для студентів гуртожитків № 3 і № 4 розпочалися теоретичні і практичні заняття з пожежної безпеки та користування вогнегасниками. Заняття присвячені темі «Основні дії мешканців гуртожитків при пожежі». Ці заходи організовані відділом охорони праці, який очолює Ігор Маказан сумісно з відділом виховної роботи, який очолює Світлана Кондратенко.

Теоретичні заняття з пожежної безпеки та практичні з користування вогнегасником проводив фахівець відділу охорони праці Бабанін Олександр Васильович за участю провідного інженера відділу охорони праці Качан Олени Юріївни та фахівця відділу виховної роботи Носенка Олександра Сергійовича.
Відзначимо, що такі заняття проводяться представниками відділу охорони праці відповідно до Закону України «Про охорону праці» та Наказів ректора ЗНУ «Про протипожежну безпеку та протипожежний режим в університеті» і «Про затвердження протипожежного режиму»: https://www.znu.edu.ua/3641.ukr.html
Спочатку учасники заходу прослухали теоретичну частину курсу, під час якої лектор Олександр Васильович коротко розповів про основні вимоги і правила пожежної безпеки, основні фактори, що несуть небезпеку для людини. Одним із таких факторів є пожежа. При цьому, фахівець відділу охорони праці навів статистичні дані щодо кількості нещасних випадків, зокрема під час пожеж. Присутнім нагадали послідовність дій, які мають виконуватися у разі виникнення пожежі, як користуватись план-схемою евакуації. Крім того, аудиторії студентів були представлені два види вогнегасників для гасіння різних видів пожеж: порошковий та вуглекислотний, які найчастіше використовуються. Олександр Бабанін нагадав присутнім про відмінності різних типів та специфіку користування вогнегасниками, якими забезпечений університет. Він також продемонстрував, яким чином має виконуватися послідовність дій тими, хто здійснює пожежогасіння. Учасники заняття більше дізналися про будову вогнегасників і принцип дії, а також змогли потренуватися на спеціальному макеті. Серед основних правил користування вогнегасниками треба пам’ятати про те, що розпочинати працювати із вогнегасником треба з розкручування дроту, який утримує пломбу, після чого стягується з нього сама пломба, далі виймається дріт, потім запобіжна чека, звільняючи клапан вогнегасника для дії. При користуванні газовим або вуглекислотним вогнегасником: прилад підносять до джерела вогню, при цьому однією рукою він підтримується знизу, а іншою натискається клапан і випускається струмінь речовини. Якщо вогнегасник порошковий, його треба утримувати однією рукою за ручку та клапан, а іншою тримати довгий шланг і спрямовувати його на джерело вогню. При цьому, у разі локального загоряння треба евакуювати всіх із приміщення і зачинити вікна (припинити надходження кисню), після чого – розпочати пожежогасіння.
Заключним етапом стало практичне заняття з користування вогнегасниками на господарському майданчику гуртожитку № 4. При цьому, кожен студент зміг власноруч спробувати скористатися одним із видів представлених фахівцем вогнегасників. Після завершення занять усі учасники відзначили неабияку користь від подібних практичних занять.
Нагадаємо, що такі заняття будуть проводитись у актовій залі гуртожитку № 4 з мешканцями гуртожитків ЗНУ № 3 та № 4 у декілька етапів за графіком:
06.11.2018 - об 09-00 та об 15-00
07.11.2018 - об 15-00
08.11.2018 - об 9-00 та об 15-00.

Олена Переверзєва