Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На «Ярмарку освіти-2019» ЗНУ презентував можливість здобуття освіти міжнародного рівня

На «Ярмарку освіти-2019» ЗНУ презентував можливість здобуття освіти міжнародного рівня

На «Ярмарку освіти-2019» ЗНУ презентував можливість здобуття освіти міжнародного рівня
09.11.2018 12:36 Все Головні новини Університет Економіко-правничий коледж профорієнтаційна діяльність виставка «Абітурієнт-2018»

З 8 по 10 листопада у «Козак-Палаці» проходить триденний щорічний захід – «Ярмарок освіти», який цього року об’єднав XХ міжрегіональну спеціалізовану виставку навчальних закладів «Абітурієнт-2018» та ІX спеціалізовану виставку «Освіта за кордоном». Представники українських та європейських ЗВО презентують для майбутніх студентів та їх батьків свої найкращі пропозиції. У числі експозицій закладів вищої освіти тут традиційно були представлені Запорізький національний університет та його Економіко-правничий коледж. Також представники університету взяли участь у церемонії урочистого відкриття виставки.

Організатором заходу виступила Запорізька торгово-промислова палата за підтримки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Запорізької міської ради та обласного центру зайнятості. Учасниками заходу, які представили свої експозиційні виставки, є заклади вищої освіти усіх рівнів акредитації: університети, інститути, академії, училища, коледжі, спеціалізовані ліцеї Запорізької та інших областей (Харківської, Дніпропетровської тощо). Освітні послуги за кордоном також представили різноманітні організації та агентства. Мовну підготовку пропонують відвідувачам лінгвістичні центри та освітні курси. У числі інших учасниками виставки стали центри працевлаштування та представники провідних підприємств області, кадрові агенції. Усі вони пропонують освітні послуги відвідувачам виставки, серед яких абітурієнти, їхні вчителі та батьки. Тут можна отримати консультації представників виробничої галузі і фахівців центру зайнятості стосовно вибору майбутньої професії та відповідного навчального закладу.
У перший виставковий день відбулася церемонія урочистого відкриття заходу у якій взяли участь представники обласної та міської адміністрації, закладів вищої освіти: заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін, заступник міського голови м. Запоріжжя Валерій Еделєв, президент Запорізької торгово-промислової палати Володимир Шамілов, директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк, директор обласного центру зайнятості Ірина Дуднік, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар та проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, ректор ЗДІА Віктор Банах, проректор з наукової роботи Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії Наталя Гордієнко та інші.
Відкриваючи урочистий захід, представники адміністрації міста та області зазначили, що головною метою виставки є забезпечення доступу абітурієнтів Запорізького регіону до здобуття якісної сучасної освіти. Також для працюючих спеціалістів відкривається можливість підвищити рівень кваліфікації в Україні та за кордоном. У рамках «Ярмарку освіти» учасники освітнього ринку традиційно обмінюються досвідом один із одним, а майбутні абітурієнти – спілкуються із фахівцями галузі освіти, роботодавцями, експертами. Усі представники адміністративних та освітніх структур своєю чергою наголосили на тому факті, що роблять усе можливе, аби молодь могла навчатися, а потім і працювати у своєму регіоні, забезпечуючи розвиток і зростання Запорізького краю, а відтак й усієї країни.
Так, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, вітаючи учасників заходу від імені усієї університетської спільноти, зазначив, що ця виставка – чудова нагода, аби освітяни могли презентувати свої кращі здобутки та пропозиції. Він закликав молодь зробити свій правильний вибір і запросив на навчання до ЗНУ, адже саме тут вони зможуть здобути актуальну освіту європейського рівня, розкрити себе як фахівці і як особистості.
Церемонію завершили традиційним перерізанням червоної стрічки, яку здійснили організатори й почесні гості виставки. Надалі творчі колективи презентували відвідувачам свої найкращі досягнення, вироби та експозиції.
Традиційно широкий спектр освітніх послуг пропонують абітурієнтам представники Запорізького національного університету та його структурного підрозділу – Економіко-правничого коледжу. Обидві, представлені на «Ярмарку освіти» виставкові експозиції, презентують плакати й буклети із переліком факультетів та спеціальностей, найвизначніші досягнення у галузі освіти, науки та спорту. На великому екрані відвідувачі та майбутні абітурієнти можуть побачити відеоролики про студентське життя, що вирує у виші, про діяльність студради тощо.
Консультанти, у ролі яких цьогоріч виступають начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, зaступник директора ЕПК з навчально-виховної роботи Олександра Данілкіна, викладач дисциплін галузі туризмознавства Лариса Ніколаєва та інші, а також студенти, розповідають про переваги навчання у ЗНУ. Адже університет сьогодні пропонує своїм студентам освітні послуги, що відповідають вимогам європейської освіти, можливість стажуватися за кордоном та отримати подвійний диплом. Відвідувачі виставки під час спілкування із представниками вишу докладніше можуть дізнатися про свою майбутню освіту та професію. Вони також цікавляться особливостями вступної кампанії-2019, заходами, які представники ЗНУ пропонують на допомогу абітурієнтам, аби ті успішно підготуватись до складання ЗНО, зокрема це й безкоштовні пробні тренінги, які проходять у березні, тощо. А ще для абітурієнтів фахівці університету підготували тестові зошити із дисциплін ЗНО, які були використані під час проведення минулорічних пробних тренінгів: їх можна отримати за бажанням усім охочим, аби ознайомитися із структурою завдань, спробувати самостійно пройти тестування і порівняти результати.
Зокрема, Галина Микитів розповідає усім, хто цікавиться журналістикою – про перспективи навчання за цією спеціальністю на базі коледжу та університету, а також стосовно можливості проходження практики у провідних обласних та всеукраїнських ЗМІ, адже сама викладає дисципліни спеціалізації на факультеті журналістики та в ЕПК. Окрім іншого, відвідувачі охоче залишають свої контактні дані, аби мати можливість продовжити спілкування під час візиту до їхніх навчальних закладів фахівців відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування.
А от представники ЕПК окрім усього іншого пропонують тим, хто вже закінчив 11 класів, але досі остаточно не визначився із вибором спеціальності, – саме зараз вступити на вільні місця 2 курсу тих спеціальностей, де вони є вакантними відповідно до ліцензованих обсягів. Після завершення коледжу більшість його випускників традиційно продовжує навчання на факультетах ЗНУ. Неоціненний досвід практичної роботи за фахом молодші спеціалісти мають змогу отримати вже під час навчання у коледжі, адже тут забезпечена велика база для проходження практик представниками усіх пропонованих спеціальностей: починаючи від педагогічних практик у школах та ДЮСШ, до виробничих практик – у банках та фінансових установах, правничих структурах, туристичних агенціях (Туреччина), на провідних підприємствах області тощо. Так, студентка спеціальності «Туристичне обслуговування» Айше Гахраманова, що працює на виставці, розповідає, що нещодавно перебувала у курортній зоні регіону Егейського узбережжя Мармаріс. До цього пройшла двотижневі підготовчі курси від туроператора «Анекстур», з яким співпрацює ЕПК, а потім виконувала роботу трансферного гіда (зустріч прибулих на відпочинок груп туристів та поселення їх у готелі). Їй дуже подобається ця робота, адже окрім здобуття досвіду вона надає можливість заробити певні кошти на навчання у літній період. Як зазначають фахівці ЕПК – учасники виставки – найбільшим попитом серед абітурієнтів на сьогодні користуються такі спеціальності як «Інженерія програмного забезпечення», «Право», «Туризм».
У перший день виставки відбувся кар’єрний форум «Живи та працюй в Україні». Виставка триватиме упродовж ще двох днів, відтак усі охочі матимуть можливість завітати до її експозицій й отримати відповіді на усі запитання, що стосуються здобуття якісної освіти європейського зрізка на базі ЗНУ. Дізнатися більше про майбутню спеціальність та взяти участь в інших заходах, які тривають під час виставки можна також 9 листопада з 10.00 до 17.00, 10 листопада – з 10.00 до 15.00.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/850636871632374/photos/?tab=album&album_id=2288766941152686

Олена Хлистун

Схожі новини