Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету СПП взяли участь у розробці пілотного проекту з підготовки слухачів до впровадження ігрових методів в освіту

12.11.2018 10:16 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології РОНІК Факультет СПП проект із впровадження ігрових методів в освіту освітні технології

Перезавантаження системи освіти передбачає зміни  в освітніх технологіях. Одним із сучасних підходів є впровадження ігрових методів навчання в освітній процес. Водночас, впровадження ігрових технологій в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, передбачає відповідну підготовку здобувачів освіти.

Задля цього доцент кафедри соціальної педагогіки Юлія Зубцова, викладач кафедри соціальної педагогіки Ганна Чорна та викладач циклової комісії соціальної педагогіки економіко-правничого коледжу ЗНУ Ольга Ковтун взяли участь у робочій зустрічі щодо розробки пілотного проекту з розробленні методичного забезпечення та підготовки здобувачів освіти до впровадження ігрових та діяльнісних методів в освітньому процесі в м. Києві. Робоча зустріч із представниками закладів вищої освіти та інститутів післядипломної педагогічної освіти відбувалася в Міністерстві освіти і науки України.

Із вступним словом виступили заступник міністра освіти Павло Хобзей, заступник директора Інституту модернізації змісту освіти Роман Шиян та керівник освітніх проектів the Lego Foundation Оксана Рома. Майстер-класи з учасниками зустрічі проводили тренери the Lego Foundation Олена Шуляк та Галина Малевич.

У рамках діяльності робочої групи представників закладів вищої освіти, яку очолювала державний експерт Директорату дошкільної та шкільної освіти МОН України  Олена Лінник, доцент кафедри соціальної педагогіки Юлія Зубцова презентувала Концепцію запровадження ігрових методів навчання (зокрема з Lego) в Запорізькому національному університеті.

Так, вона розповіла, що, по-перше, планується системна підготовка тренерів та педагогів, які викладатимуть навчальні дисципліни, що входять у цикл професійної підготовки здобувачів освіти спеціальностей «Початкова освіта» та «Дошкільна освіта». Заняття з викладачами проходитимуть у вигляді тренінгів та майстер-класів. Крім цього, буде запроваджено механізм супервізії, що передбачає як постійну методичну підтримку, так й індивідуальну допомогу на запит викладачів.

По-друге, на факультеті соціальної педагогіки та психології відбуватиметься підготовка майбутніх вчителів початкової школи та вихователів закладів дошкільної освіти до використання ігрових технологій через введення в навчальні плани спецкурсу «Навчання через гру». Крім цього відбуватиметься метапредметна підготовка, яка передбачає включення модулів у робочі програми навчальних дисциплін циклу професійної підготовки, що включатимуть використання ігрових технологій (зокрема, технології Lego).

Під час практичної підготовки студенти будуть застосовувати навички використання ігрових технологій, отримані в ході вивчення спецкурсу та відповідних фахових методик,  в закладах дошкільної та загальної середньої освіти і, таким чином, формувати професійно-педагогічну компетентність. Студенти проходитимуть педагогічну практику, зокрема в закладах дошкільної освіти та початкових класах, які вже включені у Проект «Сприяння освіті». Передбачається обов’язковий навчально-методичний супровід цієї діяльності: розробка методичних матеріалів для студентів та викладачів-наставників. Планується створення гуртків для студентів, участь у конкурсах робототехніки, архітектурних фестивалях. Розпочне свою роботу лабораторія ігрових технологій.

Учасники зустрічі обговорили кроки на найближчий час із зазначенням конкретних часових рамок та сфер відповідальності. Викладачі ЗНУ висловили щиру подяку організаторам за можливість прийняти участь у пілотному проекті.

Факультет соціальної педагогіки та психології

Фотогалерея: