Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ – серед переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі науки

13.11.2018 15:10 Все Головні новини Факультети Нагородження ЗОДА молоді науковці

Урочисте нагородження відбулося в Запорізькій обласній державній адміністрації.

Так, у номінації «біологічні, хімічні екологічні науки» переміг представник ЗНУ Юрій Карпенко як молодий науковець (науковий керівник – декан біологічного факультету ЗНУ, професор Людмила Омельянчик); «історичні та культурологічні науки» – студентка ЗНУ Софія Тоцька (науковий керівник – професор історичного факультету ЗНУ Галина Турченко), «філософські та соціологічні науки» – викладач ФСУ Ольга Широбокова (як молодий науковець) та студентка ФСУ Олександра Щербань (науковий керівник – викладач ФСУ Таїсія Ратушна) , «філологічні науки» – студент ЗНУ Олександр Смирнов (науковий керівник – заступник декана філологічного факультету ЗНУ, доцент Валентина Ніколаєнко) та викладач ФІФ Марина Воробйова як молодий науковець; «юридичні науки» – студентка ЗНУ Валерія Єфименко (науковий керівник – декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць) та Іван Шумейко як молодий науковець (науковий керівник – декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць); «педагогічні та психологічні науки – студентка ЗНУ Катерина Борзило (науковий керівник – професор факультету СПП Наталія Заверико) та викладач СПП Ольга Іщук як молодий науковець; «менеджмент управління» – Анна Переверзєва як молодий науковець (науковий керівник – професор ЗНУ Володимир Волков).

Серед членів конкурсної комісії працювали науковці ЗНУ: Олександр Бражко, Тарас Бутченко, Наталя Горбач, Максим Лепський, Володимир Мільчев, Юлія Пирожкова, Ірина Полякова, Ольга Пономаренко, Надія Шмиголь.

Під час церемонії нагородження молодих науковців у почесній президії заходу знаходилися представники керівництва й управління молоді, фізичної культури і спорту Запорізької обласної державної адміністрації, високопосадовці та співробітники провідних закладів вищої освіти Запоріжжя. Запорізький національний університет на заході представляв проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук.

Привітав та вручив нагороди кращим молодим науковцям  голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

- Ми маємо зробити так, аби наша молодь мала можливість розвиватися. Тож подібні конкурси дуже потрібні. Тим більше, що в Запорізькій області ми бачимо чимало талановитої молоді. Нещодавно я був у Білорусі і там побував у своєрідній «силіконовій долині», де молоді фахівці мають можливість не тільки науково, а й на практиці розробляти нові винаходи. Вважаю, що держава має підтримувати талановиту молодь, аби всі винаходи та розробки мали реальне втілення в життя. У Запоріжжі це цілком можливо, адже ми маємо чимало підприємств, які потребують фахівців у всіх галузях. Молодь – завжди перша в усьому і ми маємо вас підтримувати, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як повідомила начальник управління молоді, фізичної культури і спорту облдержадміністрації Наталія Власова, цього року на конкурс було подано 89 наукових робіт, із яких 66 – роботи студентів, 23 –  молодих науковців та молодих спеціалістів. Традиційно найактивнішими учасниками конкурсу залишаються студенти Запорізького національного університету, Запорізького національного технічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету та Бердянського державного педагогічного університету.

Подані на конкурс наукові роботи представляють різні галузі: фізико-математичні, сільськогосподарські, історичні та культурологічні, біологічні, хімічні, екологічні, економічні, філософські та соціологічні, юридичні, філологічні, психологічні, медичні та фармацевтичні науки, а також фізичне виховання та спорт, менеджмент, державне управління та політичні науки. За підсумками розгляду наукових робіт конкурсною комісією  визначено переможців. Зазначимо, що до конкурсної комісії входять викладачі та науковці всіх вишів області.

Цього року визначено 21 переможця обласного конкурсу обдарованої молоді у різних галузях науки. Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль нагородив переможців конкурсу дипломами, почесними грамотами та грошовими преміями.

Фотогалерея: