Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує книжкову експозицію до 100-річчя Національної академії наук України

Наукова бібліотека презентує книжкову експозицію до 100-річчя Національної академії наук України

Наукова бібліотека презентує книжкову експозицію до 100-річчя Національної академії наук України
19.11.2018 09:10 Все Головні новини Наукова бібліотека виставка 100-річчя Національної академії наук України

У рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років і вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року Україна святкує знаковий ювілей – 100-річчя з часу заснування Національної академії наук України. Саме 100 років тому, на підставі закону, ухваленого 14 листопада 1918 р. Радою Міністрів Української Держави та затвердженого гетьманом України Павлом Скоропадським, 27 листопада 1918 р. було засновано Українську академію наук у м. Києві (УАН). Академія постала як самоврядна установа, до складу якої входили 15 інститутів, 14 постійних комісій, 6 музеїв, 2 кабінети, 2 лабораторії, Ботанічний та Акліматизаційний сади, Астрономічна обсерваторія, Біологічна станція, бібліотека, друкарня та архів.

На вшанування цієї події наукова бібліотека презентує книжкову експозицію «Національна академія наук України» (читальний зал для викладачів, к.134). Відкривають виставку збірники документів і матеріалів «Історія Академії наук України. 1918-1923» (Київ, 1993), «Історія Національної академії наук України. 1924-1928» (Київ, 1998), «Історія Національної академії наук України. 1929-1933» (Київ, 1998), які висвітлюють періоди історії діяльності академії.

Видання «Національна академія наук України – 100: головні тенденції розвитку і здобутки. Документи і матеріали. Книга 1: 1918-1945» (Київ, 2018) – черговий випуск фундаментальної археографічної серії «Джерела з історії науки в Україні». Новий творчий доробок колективу Інституту архівознавства відстежує документально представлений історичний період Національної академії наук України, репрезентує напрями наукових досліджень і здобутки академічних колективів за сторічний період. До книги увійшли маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, що характеризують наукову діяльність Академії упродовж 1918–1945 рр.

Один із розділів експозиції присвячений Першому Президенту Академії наук України – видатному вченому зі світовим ім’ям Володимиру Вернадському. Із ювілейної серії «Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського» представлена перша книга першого тому «Володимир Іванович Вернадський і Україна. Науково-організаційна діяльність (1918-1921)» (Київ, 2011), де вперше в повному обсязі та з науковими коментарями публікуються документи, що розкривають фундаментальну роль вченого в організації науки та освіти в Україні.

Символічно, що дійсний президент Національної академії наук України Борис Патон народився у день заснування академії наук України – 27 листопада 1918 року.

Запропоновані в розділі «”Вічний двигун” української науки: до 100-річчя Президента НАН України Бориса Євгеновича Патона» видання віддзеркалюють піввікові титанічні роботи Б.Є.Патона як керманича Академії наук.

Інформацію про десятки відкриттів та інших високих досягнень академічних вчених, сотні прогресивних технологій, винаходів, численні ліцензії і контракти, укладені з вітчизняними і зарубіжними партнерами дізнаємось у виданні Валерія Цибаня «Нагороди Національної академії наук України» (Київ, 2013).

Окрім книжкових видань, експозиція презентує фотографії науковців, фотодокументи, періодичні видання НАН України.

Інформацію про всі книги, публікації в газетах, журналах та в наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні!

 

Наукова бібліотека

 

 

 

Схожі новини