Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті відбулася науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми слов’янської філології»

27.11.2018 12:53 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет освітній процес онлайн-конференція

Упродовж 22-23 листопада на офіційному сайті Запорізького національного університету відбувалася четверта Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми слов’янської філології». Співорганізаторами наукового заходу виступили Криворізький державний педагогічний університет, Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова та Приазовський державний технічний університет.

Робота конференції здійснювалася за такими напрямками: актуальні проблеми сучасного слов’янського літературознавства; актуальні проблеми слов’янського мовознавства; слов’янський фольклор: засоби фіксації та інтерпретації, актуальні проблеми фольклористики; актуальні проблеми методики викладання слов’янських мов і літератур.

До онлайн-обговорення наукових досліджень долучилися студенти, магістранти, молоді науковці з різних куточків України: Бердянську, Запоріжжя, Києва, Кривого Рогу, Мелітополя, Сум, Харкова. Учасниками інтернет-конференції стали й студенти Придністровського державного університету імені Т. Г. Шевченка.

Запропоновані наукові дослідження відрізнялися актуальністю та різноманітністю тем: від актуальних питань лінгвістики, літературознавства, фольклористики до методики викладання мови та літератури. Особливий інтерес та жваві дискусії викликали матеріали: Доні Валерії «Субъективный образ Польши в сознании запорожских студентов и школьников», Федорець Дар’ї «Влияние современных социокультурных реалий на образование школьных прозвищ», Халаши Михайла «К вопросу о лингвокреативности никнеймов», Халаши Павла «Основные тенденции официальных изменений астионимов Украины в конце ХVІІІ – начале ХХІ вв.»,  Молоцького Вадима «Використання месенджера Telegram у процесі формування інформаційно-комунікативної компетентності школярів на уроках української мови», Полесюк Анастасії «Оніми як компоненти рекламного тексту», Смирнова Олександра «Поезія про козаччину в контексті «степової» лірики М. Брацило».

Матеріали конференції оприлюднені на офіційному сайті Запорізького національного університету (http://sites.znu.edu.ua/conf-slovyanska-filologia-2015/) та увійдуть до збірника наукових праць конференції.

Активну участь в організації та проведенні конференції взяли доцент кафедри слов’янської філології Іван Мацегора та доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко. Технічну підтримку заходу надавала працівник веб-лабораторії університету Тетяна Савченко.

Філологічний факультет