Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «One day at University» зібрав на юридичному факультеті майбутніх абітурієнтів

«One day at University» зібрав на юридичному факультеті майбутніх абітурієнтів

05.12.2018 09:10 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет One day at University профорієнтаційна діяльність зустріч зі школярами

Третього грудня в рамках реалізації профорієнтаційного проекту «One day at University» на юридичному факультеті ЗНУ відбулася зустріч старшокласників шкіл області з викладачами та студентами. А представники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування роздали учасникам зібрання буклети й запросили на заходи, які спеціально влаштовують для них фахівці університету, аби допомогти вдало скласти ЗНО та вступити на омріяну спеціальність.

Випускники шкіл цього навчального року, а в майбутньому – абітурієнти ЗНУ, отримали можливість поспілкуватися із факультетським загалом, а також «приміряти» на себе роль студента-правника, взявши участь у низці заходів, що їм запропонували. Координував роботу викладацьких колективів кафедр та активістів студентської ради заступник декана з виховної роботи, старший викладач кафедри цивільного права Кирило Алімов.

Кілька десятків учнів, які прибули до ЗНУ в супроводі своїх викладачів, завітали спочатку всі разом на другий поверх навчального корпусу № 5, де розташована головна освітня база юридичного факультету. Тут для них провели ознайомлювальний екскурс в історію університету, факультету, а також розповіли про нюанси вступної кампанії та про пріоритети навчання на юридичному факультеті ЗНУ.

Гідом при цьому стала студентка 2 курсу, заступник голови студради факультету Людмила Холодій. Під час розмови з майбутніми абітурієнтами вона акцентувала увагу на основних моментах, таких як: багаторічний досвід вишу в галузі академічної освіти, найкращі викладачі, що працюють на факультеті, якому 27 років від заснування; висока якість підготовки молодих правників, що складає конкуренцію кращим українським закладам вищої освіти, тощо.

Вона також звернула увагу на особливості проведення ЗНО в 2019 році й на ті заходи, які університет пропонує на допомогу абітурієнтам під час підготовки до вступних випробувань. Зокрема, аби вступити на юридичний факультет ЗНУ, випускники шкіл мають набрати не менше 110 балів. Складатимуть вони у 2019 році такі обов’язкові предмети, як «Українська мова та література», «Історія України», а також на вибір – «Математика» або «Іноземна мова». До речі, високий рівень знання іноземної мови наразі доволі актуальний для майбутніх правників, адже факультет має зв’язки із багатьма освітніми центрами, розвиває міжнародне співробітництво та академічну мобільність студентів. А ще – надає можливість вивчати іноземну мову, зокрема професійного спрямування, протягом усіх років навчання, здійснювати захисти кваліфікаційних наукових робіт англійською та німецькою мовами.

Розповіли абітурієнтам і про специфіку формування академічних рейтингів студентів тощо. Насамкінець екскурсу Людмила запропонувала присутнім відповісти на кілька запитань, аби перевірити увагу школярів.

Надалі учнів розподілили на кілька груп, які почергово брали участь у квесті, що проводився на різних кафедрах факультету. Так, вони змогли оглянути ці підрозділи й познайомитися зі специфікою їхньої діяльності, відповісти на завдання квесту, який підготували викладачі: з історії держави і права, із криміналістики тощо. Варто при цьому наголосити, що запитання й завдання в багатьох моментах були підготовлені відповідно до завдань ЗНО.

Представники кафедри цивільного права також познайомили учасників заходу з історією європейського права, а також запропонували інсценізації судових засідань, наприклад, із теми «Позбавлення батьківських прав». У ролі учасників процесу виступили самі студенти-правники, які зіграли суддів, позивачів, відповідачів та інших.

Особливо зацікавив гостей захід, який для них підготували представники кафедри кримінального права та правосуддя разом із завідувачем Юлією Пирожковою. Школярам продемонстрували чемодани-комплекти криміналіста, із вмістом яких вони мали змогу не тільки ознайомитися, а й самостійно зняти відбитки пальців один в одного.

Насамкінець усі учасники квесту отримали невеличкі подарунки від юридичного факультету. Натомість вони висловили слова вдячності викладачам і студентам, діяльність яких координували заступник голови студради факультету Людмила Холодій і голова навчального сектору Євгенія Гутник, за теплий прийом у стінах вишу й цікаві заходи.

Адже багато хто з школярів випускних класів ще не визначився остаточно, яку саме спеціальність обиратиме. Наразі ті знання і відомості, які шкільна молодь отримала цього дня, знадобляться їм при виборі ЗВО, де вони планують навчатися в майбутньому. Надалі вони та їхні викладачі права підтримуватимуть тісний зв’язок із представниками факультету і братимуть участь у заходах від ЗНУ, які допоможуть їм успішно пройти етапи вступної кампанії.

Фотогалерея:

Олена Хлистун