Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує виставку-знайомство «Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика»

05.12.2018 09:44 Все Головні новини Університет Наукова бібліотека виставка-знайомство однієї книги

Петро Яцик. Ім’я добре відомого в Україні мецената та патріота, який доніс до світу, хто такі українці і що ми маємо усі – політичні, юридичні та історичні права на власну державу – Україну. Наукова бібліотека презентує виставку-знайомство однієї книги «Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика».

Робота над виданням тривала від 2013 року, відколи Ванкуверське видавництво «Figure 1 Publishing» опублікувало і представило на американський книжковий ринок нову англомовну книгу про життя Петра Яцика «Leaving Home» з підзаголовком «The Remarkable Life of Peter Jacyk». Книгу про своє життя розпочав сам Петро Яцик. Але не закінчив… Його донька Надя разом з письменником Джоном Лоуренсом Рейнольдсом завершили книгу, розповівши про видатного українця англомовному світу. Прочитавши її, канадський Прем’єр-міністр Стівен Гарпер назвав «Leaving Home» «надихаючою хронікою благодійної діяльності».

Завдяки перекладові Михайла Сороки, англомовний текст книги доступний і українському читачеві. Автор перекладу – відомий журналіст, редактор, автор книжок публіцистики, багатьох публікацій у періодиці – добре знав Петра Яцика, неодноразово з ним зустрічався.

Видання «Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика» не тільки містить вичерпні відомості про успішний життєвий шлях Петра Яцика, ця книга – про шлях кожного з українців, про майбутнє нашої країни. Уперше в історії на весь світ розповідається про видатного українського підприємця-мецената. Книга містить спогади сучасників Петра Яцика, що відгукуються про нього як про непересічного українця, котрий опікувався питаннями культури й освіти в Україні. Загальновідомо, що з 2000 року за фінансової підтримки мецената проводиться щорічний Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Окрім того, діяч підтримував власними коштами діяльність Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Центр досліджень історії України ім. Яцика при Альбертському університеті (Канада), Український лекторій у Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, Документаційний центр у Бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті, а також видання Енциклопедії українознавства.

Український переклад книги «Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика» видано 2018 року у Кам'янець-Подільському некомерційним накладом у 500 примірників. Вони всі розподілені по бібліотекам навчальних закладів.

Український переклад англомовної книги канадського письменника Джона Лоуренса Рейнольдса надійшов науковій бібліотеці ЗНУ від імені голови методичного центру бібліотек ЗВО України, директора Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керівника Секції університетських бібліотек Української бібліотечної асоціації, доктора наук із соціальних комунікацій Олега Сербіна.

Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках з життя Петра Яцика подає електронний каталог. Запрошуємо всіх ознайомитися з чудовим виданням.

Наукова бібліотека