Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ще раз теоретично про практику

Ще раз теоретично про практику

16.10.2008 10:32

Вчора серед інших папірців біля розкладу факультету журналістики ЗНУ можна було побачити об’яву: «Шановні колеги! Запрошую вас взяти участь у круглому столі з теми «Інноваційні технології в журналістській освіті». Декан факультету журналістики Володимир Манакін». Чому б не скористатись запрошенням?

Ініціаторами круглого столу виступили Володимир Манакін та викладач зі Сполучених Штатів Америки, участниця програми імені Фулбрайта, професор Христина Демкович, яка протягом осіннього семестру викладає студентам ЗНУ курс з написання новин.
Вже з перших слів стало зрозуміло, що розмова буде цікавою і непростою. Пані Христина сказала, що нещодавно бачила, як студенти перемовлялись під час контрольної – і дового думала, чи це не жарт такий – щоб подивитись на її реакцію. Виявилось, що багато речей неприпустимі в американській системі навчання. Зокрема, «шпаргалки» та списування під час самостійних завдань. Ще говорили про об’єктивність і замовні матеріали, етику та реалії українського життя. А після цого розгорілась довга дискусія навколо співвідношення теорії та практики у навчальному процесі майбутніх журналістів. Заступник декана Віктор Костюк наголосив, що практичних дисциплін вистачає – в нас вивчають навіть написання новин (інновація ірландських ВНЗ) та постановку голосу. А цих курсів немає навіть у Києво-Могилянській школі журналістики. Доречі, поки точились суперечки щодо нестачі журналістської практики, по конференц-залі ходили студенти з камерою – готували репортаж для університетського телебачення.

Катерина Гопенко