У рамках проведення у нашому регіоні Європейського тижня місцевої демократії Студентською радою ЗНУ було організовано круглий стіл “Сучасний погляд молоді на місцеву демократію». Співорганізатором заходу виступив Комітет у справах сім’ї, молоді та спорту Запорізької міської ради. Обговорити проблеми і перспективи сучасної української молоді у приміщенні музею ЗНУ зібралися студенти-стажери комісій міськради, представники молодіжних громадських організацій та органів студентського самоврядування.
Інспектор по роботі з громадськими організаціями комітету у справах сім’ї та молоді міської ради, експерт з питань моніторингу та соціального партнерства Юрій Білий у своєму зверненні ознайомив студентство із деталями проведення Європейського тижня місцевої демократії у Запоріжжі та закликав їх брати активну участь у всіх, пов’язаних із цим заходах.
Ірина Горбачова уповноважений представник Ліги політологів-міжнародників «ДИПКОРПУС» Запорізького департаменту обговорювала із усіма присутніми нюанси створення Інформаційних центрів ЄС та пунктів європейської інформації:
– У такому потужному промисловому та адміністративному центрі, як Запоріжжя, ще й досі не існує жодного осередку публічного поширення інформації від Єврокомісії. Враховуючи це, Запорізький департамент Ліги «ДИПКОРПУС» та Регіональний молодіжний Центр «СВАРОГ» розпочали впровадження відповідного проекту.
Серед пріоритетних завдань Інформаційного центру ЄС у Запоріжжі Ірина Андріївна назвала надання допомоги університетам та дослідницьким центрам у навчанні студентів та проведені дослідницької роботи з питань європейської інтеграції та проведення семінарів, конференцій, зустрічей, лекцій, круглих столів з найбільш дискусійних та актуальних проблем євроінтеграції.
У своїй доповіді на тему: «Впровадження студентських ініціатив як механізму прямої демократії», голова студради ЗНУ Інна Деревинська наголосила:
– У сучасному житті студентові набагато легше реалізувати свої ідеї, адже існує багато грантів, які фінансують студентські проекти та наукові дослідження. Багато можливостей надають нам і програми студентського обміну. Адже, подорожуючи до європейських країн, ми здобуваємо неоціненний досвід та налагоджуємо дружні стосунки із нашими «сусідами». Добре те, що коли студентська рада звертається із якоюсь ініціативою до адміністрації вишу або до органів місцевого самоврядування, обов’язково знаходить необхідну підтримку. Ми будуємо студентське самоврядування за європейським прикладом. Саме тому статус Студентської ради за останні роки суттєво підвищився, ми отримали значно більше повноважень.
Після офіційних виступів робота круглого столу перейшла у режим дискусії. Учасники із неабиякою цікавістю обговорили проблеми паління у вишах, поширення алкоголізму серед молоді, некоректної поведінки молодих людей у місцях відпочинку та громадському транспорті. Звернулися і до прикладів розв’язання аналогічних проблем у країнах ЄС.