
Дев’ятнадцятого грудня до Запорізького національного університету з робочим візитом завітала делегація від китайського партнеру вишу – Аньхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Аньхой, Китай). Проректор Аньхойського педагогічного університету Лу Лін, декан факультету міжнародних обмінів та співробітництва Хуанг Шенгіхонг, декан факультету іноземних мов Жанг Деранг, завідувач кафедри російської мови Рен Лісіа і директор підрозділу міжнародних обмінів і співробітництва Лі Їмінг зустрілися з ректором ЗНУ Миколою Фроловим і представниками адміністрації, взяли участь в урочистостях на базі Школи Конфуція. А також – ознайомилися з матеріально-технічною базою університету та обговорили перспективи розширення подальшого співробітництва між запорізьким і китайським закладами вищої освіти.
На офіційних переговорах із представниками Аньхойського педагогічного університету, крім ректора Миколи Фролова, від ЗНУ були присутні: перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков, директор цієї Школи від китайської сторони У Шихун і начальник відділу міжнародних зв’язків Катерина Касьян.
На початку зустрічі Микола Фролов привітав почесних гостей вишу та подякував їм за інтерес до діяльності Запорізького національного університету. Говорячи про науковий і навчальний потенціал ЗНУ, він зазначив, що на сьогодні на 14 факультетах тут навчається 12,5 тис студентів і працює близько 1200 співробітників. Незабаром на виш чекають важливі зміни: із 1 січня до нього приєднується Запорізька державна інженерна академія.
У результаті має утворитися провідний виш Півдня України із 18 факультетами, де готуватимуть, зокрема серед нових спеціальностей фахівців в галузі металургії, будівельних спеціальностей та з ІТ, навчатимуться 17 тис студентів і працюватимуть 1,5 тис співробітників. Це, своєю чергою, зміцнить освітній потенціал ЗВО й дозволить вивести міжнародну співпрацю на якісно новий рівень.
Микола Олександрович наголосив, що церемонія передачі китайською стороною офіційної таблички Школи Конфуція – важлива подія не лише для ЗНУ, але й для усього Запорізького регіону. Адже на сьогодні тут зростає цікавість до китайської мови й культури серед різних верств населення. Про це переконливо свідчить різновікова аудиторія слухачів Школи Конфуція в ЗНУ та їхня вмотивованість до навчання.
Під час зустрічі обговорили перспективи подальшої співпраці між ЗНУ та Аньхойським педагогічним університетом. Зокрема, Микола Фролов запевнив, що наступного року планує побувати в Китаї та в дружньому до нас АПУ. Крім того, представники китайської делегації наголосили на великому значенні для них дослідження басейну ріки Дніпра, її сучасного стану, екосистеми тощо. Сторони домовилися, що вже з 2019 року двічі на рік будуть проводитись міжнародні конференції – одна на базі ЗНУ, інша – у Китаї, – присвячені цій актуальній тем.
Крім того, учасники зустрічі обговорили такі форми співпраці, як організація літніх мовних шкіл для студентів, академічне стажування для викладачів і молоді на базах іноземних закладів вищої освіти, наукова співпраця між українськими й китайським вченими тощо. Йшлося і про те, що в найближчій перспективі Школа Конфуція зможе підвищити свій статус, перетворившись на Інститут Конфуція.
Микола Олександрович пообіцяв після завершення візиту викласти всі пропозиції про напрямки можливої українсько-китайської співпраці на папері й надіслати керівництву АПУ.
Далі в насиченій програмі перебування в ЗНУ китайської делегації була особливо важлива подія: проректор Аньхойського педагогічного університету Лу Лін і ректор запорізького ЗВО Микола Фролов перерізали символічну стрічку на вході до навчального корпусу № 6, засвідчивши вихід Школи Конфуція ЗНУ на якісно новий рівень. Пан Лу Лін також урочисто вручив Миколі Олександровичу офіційну табличку, що засвідчує схвалення діяльності Школи Конфуція китайською стороною.
Потім почесні гості вишу й студенти факультету іноземної філології, присутні на урочистій церемонії, оглянули аудиторії Школи Конфуція й ознайомилися з підручниками й методичними матеріалами, які використовують під час занять китайські викладачі Школи – представники АПУ. Студентів закликали в новому році приєднатися до занять із китайської мови та культури і тим самим підвищити свою академічну мобільність. Китайські освітяни поспілкувалися з У Шихуном, який на сьогодні очолює Школу Конфуція від китайської сторони, та Ген Ліпін, яка вже другий рік поспіль викладає в класах Конфуція і на сьогодні вступила до аспірантури ЗНУ.
Велике враження на гостей справила екскурсія студмістечком вишу, знайомство з аудиторним фондом спорткомплексу й навчальних корпусів №№ 2, 3 і 6. Також Микола Фролов продемонстрував представникам китайської делегації мультимедійне обладнання аудиторій, комп’ютерні класи, розповів про перспективи подальшої модернізації вишу тощо.
Потім на гостей очікував святковий концерт, підготовлений силами співробітників центру культури і студентів ЗНУ в конференц-залі 307 навчального корпусу № 3. На святкову подію також завітали представники факультету іноземної філології й біологічного факультету.
Ректор Микола Фролов у привітальному слові наголосив, що йому приємно приймати китайську делегацію у стінах вишу і що така плідна співпраця сприяє зміцненню й розвитку відносин між двома дружніми народами – українським і китайським. Також він поділився перспективами співпраці між Запорізьким національним університетом і Аньхойським педагогічним університетом, які неабияк зацікавили присутніх на заході студентів. Директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков зачитав привітальну телеграму, адресовану колективу Школи Конфуція ЗНУ, від Надзвичайного і Повноважного Посла Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вея.
Проректор АПУ Лу Лін привітав усіх присутніх із зимовими святами, подякував за гостинну зустріч і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю із ЗНУ.
Хор центру культур вишу урочисто виконав Гімн України та Гімн Китайської Народної Республіки. Ведучі заходу – студенти Вікторія Лагутіна й Костянтин Вельможко – повідомили присутнім багато цікавих фактів про культуру, історію й сьогодення Китаю. Окрасою свята стали виступи студентів ЗНУ, учасників вокальної студії «Кантилена» центру культури Анастасії Верченко, Євгенії Пашетнєвої й Артура Конкіна, а також запрошених гостей свята – дитячого колективу скрипалів «Бравісимо» й Запорізької міської організації ушу, представники якої продемонстрували танок драконів. Усі вони були нагороджені гучними оплесками присутніх.
Представники китайської делегації запевнили, що на них велике враження справила концертна програма й таланти студентів ЗНУ.
Крім того, цього дня вони взяли участь в урочистому відкритті головної новорічної ялинки ЗНУ й зустрілися з учнями різновікових груп Школи Конфуція.
Загалом, представники Аньхойського педагогічного університету оцінили програму перебування в Запорізькому національному університеті як дуже насичену, цікаву й корисну для визначення напрямків подальшої співпраці із запорізьким вишем.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2350317834997596
Таміла Тарасенко