Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентів ознайомили із діяльністю юридичних клінік

Студентів ознайомили із діяльністю юридичних клінік

20.12.2018 15:07 Все Головні новини Економіко-правничий коледж юридична клініка практика лекція

Нещодавно до Юридичної клініки ЗНУ завітали студенти 1 курсу спеціальності «право» Економіко-правничого коледжу. Старший лаборант кафедри історії і теорії держави та права ЗНУ Олеся Алімова представила студентам доцента кафедри історії і теорії держави та права Олександра Ганзенка, який розповідав про мету діяльності юридичних клінік.

За його словами, це – забезпечення практичної підготовки студентів юридичних закладів вищої освіти та факультетів допрофесійної діяльності, сприяння розумінню ними соціальної ваги юридичної професії та вирішення соціальних проблем. Крім того, до кола їхніх завдань належать: забезпечення освітнього процесу, спрямованого на оволодіння студентами практичними аспектами юридичної професії. А ще – надання безоплатної юридичної допомоги соціально незахищеним верствам населення та неприбутковим організаціям; проведення правопросвітницької роботи.

Студенти дізналися і про принципи діяльності юридичних клінік в Україні: законність; об’єктивність; безвідплатність надання правової допомоги; повне інформування клієнта про правила роботи юридичної клініки; конфіденційність; компетентність та добросовісність. Під час лекції визначили й методи діяльності юридичних клінік: застосування інтерактивних методик; безпосередня участь студентів у реальній юридичній практиці під керівництвом викладів або(та) фахівців практиків.

До роботи в клініці можуть залучають лише студентів юридичних закладів вищої освіти чи факультетів, які пройшли конкурсний відбір. Під час роботи з клієнтом студенти повинні дотримуватись конфіденційності та правил етики, прийнятих юридичною клінікою. Кожен студент-консультант повинен звітуватися про проведену роботу. Усі підготовлені студентом проекти консультацій і правових документів вручаються клієнту після погодження їх із викладачем-куратором.

Також представники ЕПК дізналися про довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid, спрямовану на підвищення правової свідомості та освіченості населення. Тут можна знайти необхідну інформацію з актуальних правових питань. Кожна людина, маючи лише доступ до Інтернету, може отримати правову консультацію через цю довідково-інформаційну платформу.

Студенти отримали величезне задоволення від лекції, яка надала можливість стати на крок ближче до професії. Вони більше дізналися про структурний підрозділ факультету, за допомогою якого студенти набувають практичної підготовки шляхом надання безкоштовної юридичної допомоги.

Аліна Пирожкова