
Наприкінці року в університеті організували яскраві змагання студентської Ліги сміху. Участь у них взяли шість команд: «Дети фри» (КП НВК «Іскра»), «Киса» (збірна ЗНУ та ЗНТУ), «Дожди-пистолеты» (ЗНУ), «Ламбада» (жіноча збірна факультету іноземної філології та біологічного факультету), «Rave on» (ЗДІА, чемпіони Ліги сміху ЗНУ 2017), «Стая» та їхні тренери-наставники, які водночас працювали в складі суддівської колегії.
Нагадаємо, традиційно організаторами цього шоу гумору й гарного настрою виступає Центр культури ЗНУ під керівництвом його директора Юлії Янько за підтримки управління по роботі з молоддю та сім'єю Запорізької міської ради в особі Олексія Савицького. Цього разу перебігом подій на сцені керував ведучий Микита Налівкін.
Кожен виступ команд оцінювали окремо члени професійного журі. Також звучали й коментарі й обґрунтування наданої оцінки. Їх озвучили: віце-чемпіон першого сезону Ліги сміху на телеканалі «1+1» у складі команди «Заинька», учасник проекту «Бойцовський клуб», переможець шоу «Розсміши коміка», актор і автор серіалу «Пацики» на ICTV, ведучий ранкового ефіру на телеканалі TV5 – Віктор Іваницький; фіналіст Запорізької Ліги сміху, чемпіон Кубка Ректора ЗНУ з КВН, учасник 2-го туру фестивалю Ліги сміху в м. Одеса – Євген Леміш; сценарист Центру культури ЗНУ, голова культурно-масового сектору ЗНУ, учасниця Ліги сміху м. Вінниця, фіналістка Запорізької Ліги сміху, чемпіонка Відкритої Запорізької Ліги КВН – Наталія Ольховська; голова студентської ради ЗНУ, тренер команди Марія Пересипко; віце-чемпіон Ліги сміху ЗНУ, чемпіон Відкритої Запорізької Ліги КВН, президент стендап-проекту «Каліфорнія» Антон Назаренко; директор Crowbar club, депутат Запорізької міської молодіжної ради та відомий Запорізький DJ Shepard Анатолій Шашков; завсідник Ліги сміху ЗНУ Олексій Приймаченко.
За умовами конкурсу, всі команди мали змагатися в трьох турах: вони представляли свій профайл, брали участь у музичній розминці та демонстрували конкурсну програму за участю свого тренера. Максимальна кількість балів, яку могли набрати учасники за кожен виступ, – 5.
Першими на сцену цього вечора вийшли «Дети фри», які представляють науково-виробничий комплекс. Тому в рамках свого профайлу доволі фундаментально підійшли до презентації, одразу запропонувавши свої надзвичайні секретні розробки в різних галузях: медикам – автомат для щеплення, а для швидкого й комфортного перевезення пасажирів – експрес таксі-локомотив. А от для знайомства з дівчиною обрали більш традиційний спосіб – букет квітів, який, врешті-решт, потрапив до членів журі.
Наступні команди – «Киса», «Ламбада», «Rave on», «Стая», – демонструючи свої мініатюри, жартували на цілком зимові теми: обговорювали сюрпризи до Нового року, згадували про Святого Миколая в усіх його іпостасях, жартували з журі, презентували чудернацьке відео (розмова бурульок), і, звичайно, дівчата не забули обговорити привабливі риси свого ідеального героя, з якого, врешті-решт, міг вийти Аквамен або Дніпромен. Надзвичайний гумор команди «Дожди-пистолеты», хоча не всім був зрозумілий, але точно не залишив нікого байдужим (вони присвятили свій виступ такій темі, як передноворічна метушня у родині). Як і багато їхніх авторських неологізмів на кшталт «смійтеся взахлоп», «звукачі» тощо.
Наступним був вихід усіх команд на сцену під час музичної розминки. За умовами цього конкурсу команди мали придумати влучне закінчення для уривку пісні, яку запропонував глядач із зали. Допомагав у проведенні цієї гри комік-початківець Гліб Марченко. Гравці свої готові фрази надавали у віршах та в прозі. А однією з найбільш вдалих відповідей на пісню «Кто создал тебя такую?» стала – «Логос ЗНУ».
Варто відзначити, що третій конкурс «Наші наставники» значно підвищив градус напруги в залі та якість гумору на сцені, адже, за умовами, у ньому разом із командами мали виступити їхні тренери-професіонали. «Дожди-пистолеты» при цьому довго шукали Смарагдове місто і його мешканця чарівника Гудвіна, якому мали повернути надані їм таланти. Своїм актуальним гумором при цьому вразила команда «Стая»: разом із своїми тренерами – Марією Пересипко та Антоном Назаренком – вони намагалися продемонструвати масштабність передвиборчих перетворень та популізм обіцянок в одній із селищних громад. Марія, яка здійснює нововведення, аби позбавити місцевих мешканців поганих звичок, стикається з протистоянням місцевого Антошки-опозиціонера, що не прагне нічого міняти. Також й учасники невеличкої команди «Ламбада», серед яких були, переважно, дівчата, прямо на сцені вирішили посваритися між собою – через свого наставника – Анатолія Шашкова. Але все завершилося-таки примиренням і дружбою.
«Rave on» у цій баталії на роль головної дійової особи обрав чарівну свинку Пеппу, до родини якої учасники команди завітали в гості, аби подивитися, як символ року готується до зустрічі Нового року. А «Киса» (наставник Наталія Ольховська) продемонстрували своїм виступом, що незалежно від проблем – «Есть парень» або «Нет парня» – усі вони вирішуються, а усі мрії збуваються. Не залишилися без уваги й гарні костюми казкових героїв – Маші та Ведмедя, Черепашки-ніндзя тощо, у ролі яких виступали учасники команди «Дети фри».
Ще один музичний батл вирішило цього дня влаштувати журі, адже за результатами конкурсного вечора дві команди – «Дети фри» та «Ламбада» набрали однакову найменшу кількість балів. Проте, врешті-решт, жодна з них не перемогла. Таким чином, у півфінал, який відбудеться вже навесні наступного року, вийшли 4 команди: «Киса», «Дожди-пистолеты», «Rave on» і «Стая».
За кращі виступи на сцені були також відзначені квитками-запрошеннями на святкову вечірку: кращий актор – Віталій Гуденко, краща актриса – Анна Манькус.
Свій зиск від вечора отримали й гості: їм ведучий запропонував подивитися під свої сидіння, де 5 глядачів знайшли безкоштовні запрошення на новорічну молодіжну вечірку.
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2361350870560959
Олена Хлистун