Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека прозвітувала про книжкові надбання 2018 року

Наукова бібліотека прозвітувала про книжкові надбання 2018 року

Наукова бібліотека прозвітувала про книжкові надбання 2018 року
10.01.2019 10:34 Все Головні новини Університет наукова бібліотека книжковий фонд

Чим збагатився фонд наукової бібліотеки ЗНУ в 2018 році, які нові підручники з’явилися в колі читання студентів, магістрантів, науково-педагогічних працівників? На це запитання колектив бібліотеки надав вичерпну відповідь.

Для професійної підготовки студентів університетом придбано нові підручники: «Майстерність актора: техніка "обману"», «Сучасний танець. Основи теорії та практики», «Біоніка в дизайні середовища», «Бібліотечне фондознавство», «Діти з розладами аутистичного спектра», «Цивільне право. Загальна частина», «Цивільне право. Особлива частина» та багато інших. Відтепер у фонді є також видання з чудовими назвами «Соняшник», «Слухняні рученята», «Цікаві речі для малечі» – це навчально-методичні видання для підготовки за новими спеціальностями Дошкільна освіта, Початкова освіта.

Колекція праць науково-педагогічних працівників ЗНУ поповнилася новими монографіями, підручниками, навчально-методичними посібниками, науковими фаховими періодичними виданнями, що вийшли у редакційно-видавничому відділі ЗНУ, а також передані особисто викладачами-авторами до фонду наукової бібліотеки. Науково-педагогічні працівники ЗНУ передали науковій бібліотеці 1 190 примірників – це і авторські примірники, і нові наукові видання з власних бібліотек.

За книгообміном між університетами України отримано 178 примірників наукової, навчальної літератури та наукових фахових періодичних видань. Активними партнерами книгообміну минулого року були Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Київський національний лінгвістичний університет, Ужгородський національний університет.

Найбільше поповнення отримав фонд літератури юридичної тематики. Юридичним факультетом передані науковій бібліотеці п’ять томів «Великої української юридичної енциклопедії», видані у 2016-2018 роках. До інформаційного забезпечення підготовки бакалаврів та магістрів з права відтепер включено зібрання з 344-х примірників підручників знаних авторських колективів України, що надійшли в дар від Видавничого Дому «Ін Юре» (Київ).

Подією року стала колекція видань передана Запорізькою обласною організацією Національної спілки письменників України, до якої ввійшли 24 примірника творів запорізьких майстрів красного письменства, видані до 50- річчя організації.

Збагатили університетський фонд сучасної української наукової літератури з етнологічних досліджень видання, надіслані в дар від імені Марини Гримич видавництвом «Дуліби» (Київ).

До зібрання творів видатного письменника і громадського діяча Дмитра Павличка додалося ще 18 книг, виданих у різні роки. Книги надіслані особисто дружиною в дар науковій бібліотеці ЗНУ.

Університетська спільнота висловлює щиру подяку всім, за подаровану у 2018 році колекцію друкованих видань, що налічує 3 128 примірників. Цей рух душі та безкорисна щедрість – вагомий внесок у бібліотечний фонд. Подаровані видання знайдуть своїх читачів та будуть їм корисними.

Всього 2018 року надійшло 9 235 примірників творів друку і на сьогодні фонд друкованих видань університетської бібліотеки досяг 810 тис, із них книг – 562,7 тис, періодичних видань – 148,1 тис, авторефератів дисертацій – 97,4 тис примірників. Частка навчальних видань складає 341,7 тис, наукових – 327,1 тис, літературно-художніх – 72,6 тис примірників.

Колектив наукової бібліотеки запрошує читачів скористатися послугами книгозбірні й нагадує, що інформацію про всі види видань надає електронний каталог, про книги – сервіси на сайті http://library.znu.edu.ua «Нові надходження» та віртуальні книжкові виставки «Подаровані книги», «Нові надходження».

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини