Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Лідери волонтерського руху провели інформаційних захід для студентів ЗНУ

Лідери волонтерського руху провели інформаційних захід для студентів ЗНУ

Лідери волонтерського руху провели інформаційних захід для студентів ЗНУ
22.01.2019 10:43 Все Головні новини Студентська рада ЗНУ волонтерство Студентський лекторій ЗНУ соціальна акція

У рамках традиційних просвітницьких заходів, які організовують упродовж року представники студентської ради ЗНУ, наприкінці минулого тижня в університеті відбулася чергова інформаційна подія «Волонтерство = професія?».

Лекторій організували й провели студенти-волонтери нашого та інших вишів: Ілля Бовсуновський (історичний факультет ЗНУ), Вікторія Марченко (факультет соціології та управління ЗНУ), Стелла Вервес (Дніпропетровський націонаньий університет ім. О. Гончара) та Дзвонислава Кучерук (випускниця Української академії лідерства). Також гостями й доповідачами заходу стали представники Товариства Червоного Хреста України – голова Комісії з питань розвитку волонтерства і молодіжної політики, координатор психо-соціальної підтримки у Запоріжжі та області Костянтин Батрак і лідер волонтерського руху Запорізької області Надія Смоляга.

Організатори заходу розповіли присутнім про проект «Агенти волонтерства» від організації UVS (Ukrainian Volunteer Service). Ukrainian Volunteer Service – це громадська організація, що розвиває волонтерський рух в Україні. Сам проект – це освітній курс із розвитку волонтерства, у рамках якого тренери-волонтери здійснюють презентації та навчають молодь, що прагне приєднатися до команди UVS, основам цього виду діяльності. У рамках освітнього проекту на різних територіях України працюють 50 тренерів-волонтерів.

Аби ознайомити присутніх на заході із самим поняттям волонтерства, специфікою діяльності волонтера тощо, тренери команди поставили кілька запитань учасникам зібрання й змалювали певні ситуації. Під час дискусії учасники зібрання визначили такі основні ознаки цього соціального феномену, як: добровільність, власна ініціатива (зокрема, акції pro bono), безоплатність, соціальна відповідальність, користь тощо. Саме ці засади відрізняють цей вид соціально-корисної ініціативи від іміджевих акцій та благодійності.

Тренери також презентували відеоматеріали з кількох цікавих і корисних подій, які нещодавно провели в Києві та у Львові. «Обід без бід» пройшов за підтримки Благодійного фонду «Життєлюб», у його рамках волонтери нагодували понад 80 пенсіонерів. Доповідачі також розповіли, як буквально за добу у Львові змогли організувати й залучити до участі багатьох охочих зібратися на «Громадський обід», познайомитися й поспілкуватися, аби надалі разом втілювати громадські ініціативи.

Тренери також наголосили, що, окрім участі в корисних справах, кожен волонтер отримує море позитивних вражень, нові знайомства, цікаве спілкування. Усі заходи організації UVS проходять під девізами «Твори добро!» та «Волонтерство – це круто!».

Неможливо, звичайно, здійснювати якість акції без правильної організації процесу, дружної команди та вміння працювати разом. Тому, аби забезпечувати актуальні соціальні потреби, до співпраці залучають різноманітні організації та благодійні фонди, серед яких #Findway, Благодійна організація «БО «Щасливе сонечко», український фонд допомоги дорослим «Хелпус», який утворений на базі ЗО БФ «Посмішка дитини», та інші.

Продовжили тему волонтерства представники Товариства Червоного Хреста України. Вони, своєю чергою, ознайомили присутніх із засадами діяльності цієї всесвітньої організації. Адже вона має свої осередки по всьому світу, надаючи підтримку усім, хто потрапив у скрутне життєве становище. Докладно про мету, завдання та напрямки діяльності цієї структури розповів голова Комісії з питань розвитку волонтерства і молодіжної політики Товариства Червоного Хреста України, координатор психо-соціальної підтримки у Запоріжжі та області Костянтин Батрак.

Звичайно, у рамках проведення заходів цієї організації задіяна велика кількість волонтерів. Тож і запорізькій молоді тут знайдеться, що робити. Для волонтерів, які працюватимуть у рамках діяльності цієї організації, також проходять тренінги та різноманітні інформаційні заходи. Долучитися до них запросили й учасників зібрання в ЗНУ.

Насамкінець лідери волонтерського руху Запорізької області обмінялися контактами із учасниками зібрання й запросили їх долучитися до цієї цікавої та соціально-корисної справи.

Докладніше ознайомитися із діяльністю UVS, Товариства Червоного Хреста України та приєднатися до волонтерського руху можна на офіційних сайтах цих організацій за покликаннями:

https://volunteer.country/agents

http://redcross.org.ua/

https://www.facebook.com/pg/redcross.zp/posts/

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2402352439794135

 

Олена Хлистун

 

 

Схожі новини