Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні юристи взяли участь у роботі Верховної Ради

Майбутні юристи взяли участь у роботі Верховної Ради

28.10.2008 16:07 Юридичний факультет

Студенти юридичного факультету Запорізького національного ніколи не втрачають можливості ще під час навчання спробувати себе у ролі справжніх професіоналів. Саме тому вони є постійними учасниками масштабної професійно-рольової гри - Національної моделі Верховної Ради України, яка цього року вже втретє проходила на базі Одеської національної юридичної академії.

Протягом трьох днів на «народних депутатів» чекала напружена робота. Розділившись на три партії – консервативну, ліберальну та демократичну – за цей час вони повинні були розробити законопроект, прийняти його в першому чи другому читанні, а також зімітувати модель роботи Верховної Ради. Організаторами заходу, що зібрав близько 60 учасників із провідних вітчизняних вишів, виступили самі студенти академії за підтримки Всеукраїнської Ліги студентів Асоціації правників України. Її голова, студент нашого університету Михайло Віхляєв завітав на урочисте відкриття гри, аби побажати успішної роботи всім її учасники.
Гра супроводжувалася палкими дискусіями. Можливо, причина цього – в актуальності обговорюваної теми. Майбутні юристи обрали для розробки Законопроект «Про загальні засади діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній раді України». Студенти ЗНУ - голова Запорізької Ліги студентів АПУ Віталій Харьков, Анастасія Кулик і Катерина Константинова – вбачають і свою заслугу в успішному завершенні роботи моделі Верховної Ради. Адже багато поправок до Законопроекту було внесено на вимогу демократичної партії, до якої й належали усі троє. В тому числі були враховані і їхні особисті зауваження.
Кінцевий варіант Законопроекту своєю професійністю викликав схвалення в організаторів заходу та адміністрації Одеської національної юридичної академії, зокрема – у її президента Сергія Ківалова. Пролунала навіть обіцянка ознайомити керівництво країни з цим документом.
Студенти нашого університету повернулися додому не лише із Сертифікатами учасників, але й купою нових вражень. Віталій Харьков переконаний, що мало отримувати на лекціях та семінарах теоретичні відомості про вітчизняні політичні комітети та фракції. Практичні знання про особливості діяльності Верховної Ради України стануть у нагоді навіть тим студентам юридичного факультету, хто не планує присвятити своє майбутнє політичній кар’єрі.

Таміла ТАРАСЕНКО