Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Протягом 2008 року в ЗНУ захистили 65 дисертацій

Протягом 2008 року в ЗНУ захистили 65 дисертацій

30.10.2008 15:22 Наука

Вручення посвідчень про закінчення аспірантури – особливий день для тих, хто протягом трьох років докладав усіх зусиль, аби підготувати та успішно захистити кандидатську дисертацію. Ця подія є непересічною і для всього колективу Запорізького національного. Адже саме завдяки функціонуванню відділу аспірантури та докторантури за три останні роки рівень забезпечення нашого університету кадрами вищої кваліфікації збільшився на 36 відсотків.

Не став винятком і минулий навчальний рік: у Запорізькому національному захистили 4 докторські і 61 кандидатську дисертації. Для порівняння – у 2006/2007 навчальному році в стінах нашого університету відбувся захист 3 докторських та 43 кандидатських дисертацій.
Половина з 38 цьогорічних випускників аспірантури розподілені на роботу до ЗНУ. Загалом же географія регіонів, для яких спеціалісти нашого ВНЗ здійснюють підготовку науково-педагогічних кадрів, охоплює Дніпропетровську, Донецьку, Хмельницьку, Сумську, Кіровоградську та ще ряд інших областей нашої країни.
Ще однією особливістю нинішнього випуску є те, що 8 осіб достроково закінчили аспірантуру і підійшли до цього радісного дня вже захистивши дисертації. Це стало можливим завдяки всебічному сприянню та підтримці керівництва університету та колективу відділу аспірантури.
Завідувач відділом аспірантури Вікторія Меняйло, для якої цьогорічний випуск, а також і набір аспірантів виявилися ювілейними – десятими, схвально охарактеризувала тих, хто тільки-но поповнив ряди аспірантів нашого вишу. За її словами, більше половини з них вже активно працюють над дисертаціями, мають публікації у фахових виданнях, склали кандидатські іспити. Крім того, 67 відсотків цьогорічних вступників мають кваліфікацію магістра, а 72 відсотки - диплом з відзнакою. Усе це, на думку вікторії Іванівни, повинно дозволити їм вчасно підготувати та успішно захистити свої дисертації.
Ряди ж докторантів, за рішенням науково-технічної ради ЗНУ, у цьому році поповнили доцент кафедри історії України Сергій Терно і доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Русудан Махачашвілі.

Таміла ТАРАСЕНКО

Схожі новини