Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека відкриває книжкову виставку до Дня пам’яті жертв Голокосту

Наукова бібліотека відкриває книжкову виставку до Дня пам’яті жертв Голокосту

Наукова бібліотека відкриває книжкову виставку до Дня пам’яті жертв Голокосту
25.01.2019 14:08 Все Головні новини Наукова бібліотека книжкова виставка День пам’яті жертв Голокосту

27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.

Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла Резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост», у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Того дня в 1945 році війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц.

В Україні та за її межами символом нелюдських страждань, траурним місцем, де відбулись масові розстріли жертв (переважно єврейської національності) вважається Бабин Яр.

Наукова бібліотека ЗНУ також приєднується до вшанування цієї скорботної дати і відкриває книжкову виставку під назвою «Голокост: душа розіп’ята на хресті» (хол наукової бібліотеки).

Особливої уваги заслуговує книга шведських науковців Стефана Брухвельда та Пола Леві «’’Перекажіть це дітям вашим…’’: Книга про Голокост в Європі 1933-1945 рр.» (Дніпро, 2018). Вона була видана у рамках проекту «Жива історія», що виник у 1997 році за ініціативи уряду Швеції. Розділи з історії трагічних подій в Україні написані Ігорем Щупаком, кандидатом історичних наук, докторантом ЗНУ, директором Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні». Це видання продовжує розвивати дискусію щодо важливості демократії та прав людини у світі – сьогодні та в майбутньому.

У першому томі двотомного дослідження Олександра Круглова, Андрія Уманського та Ігора Щупака «Холокост в Украине: Рейхскомиссариат ‘’Украина’’, Губернаторство ‘’Транснистрия’’» (Дніпро, 2016) зібрані документи з архівів різних країн, які реалістично відтворюють картини минулого – масове винищення єврейського населення на окупованій території України.

Другий том монографії «Холокост в Украине: зона немецкой военной администрации, румынская зона оккупации, дистрикт ‘’Галичина’’, Закарпатье в составе Венгрии (1939-1944)» (Дніпро, 2017). присвячується убивству євреїв на території дистрикту «Галичина», у зоні німецької військової адміністрації, румунській зоні окупації, Закарпатті, включеному до складу Угорщини. Рух єврейського Опору, рятування євреїв місцевим населенням, українськими Праведниками народів світу – ці драматичні явища воєнного лихоліття повною мірою відображені на сторінках цього видання.

Систематизовану інформацію стосовно осіб, які за надзвичайно трагічних та важких обставин рятували євреїв від фашистських карателів, подає довідник «Праведники народів світу» (Дніпро, 2016), що вийшов за редакцією Ігора Щупака в Академічній серії «Українська бібліотека Голокосту».

У фотоальбомі «Нацистський ‘’новий порядок’’ в містах України: Збірка фотографій та документів з фондів Музею ‘’Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні’’» (Дніпропетровськ, 2015) мовою фотодокументів розповідається про жорстоку репресивну політику окупантів в Україні. Опубліковані візуальні джерела дають можливість читачам відчути дух епохи та доторкнутися до проблеми особистісного вибору в часи важких випробувань. І не тільки. Втратити людяність – дуже легко, а повернути – вже ні…

Університетська книгозбірня запрошує всіх, хто цікавиться історичним минулим, до перегляду виставки!

 

Наукова бібліотека

 

 

 

Схожі новини