Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Євроатлантичний вектор – шлях до державного поступу

Євроатлантичний вектор – шлях до державного поступу

31.10.2008 11:01 Семінари євроінтеграція

Інформаційно-просвітницький семінар «Роль суспільства в реалізації євроатлантичної інтеграції України» зібрав вчора у стінах ЗНУ відомих фахівців із названої проблематики, науковців, громадських діячів, практиків різних галузей суспільної діяльності. Організатором заходу став запорізький Центр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Громадської ліги Україна-НАТО Міністерства закордонних справ України.

Відкриваючи зібрання, його головуючий, професор Федір Турченко підкреслив, що одним із провідних завдань заходу є мета розставити крапки над “і” в тих речах, які є об’єктивністю епохи. Слухаючи доповіді багатьох відомих осіб, присутні викладачі та студенти змогли відкрити для себе багато нового з практичної точки зору: порівняти отримані теоретичні знання з їхнім прямим втіленням у життя.
Скажімо, першим блоком обговорення став військово-політичний аспект. Генерал-майор, Президент Атлантичної Ради України Вадим Гречанінов поділився тенденційними спостереженнями: коли загалу говориш про НАТО, прихильників Альянсу можна порахувати на пальцях, але коли йдеться про євроатлантичну інтеграцію - позитивних відгуків звучить вже відсотків на 70. Його колега – старший офіцер Запорізького військового комісаріату Михайло Логінов також саме необізнаність назвав як одну з провідних проблем.
І дійсно, недостатня поінформованість щодо суті питання переважною більшістю визначалася як головна причина неприхильності суспільства до НАТО та ототожнення цього блоку з поняттями «війна», «ворог», «імперіалізм». Помітним фактом стала неабияка активність молоді у дискусіях. Студентів цікавила воєнна роль України як планованого члена Альянсу, недостатній піар виведення ядерної зброї з території країни, витрати на ймовірне членство в НАТО. Студент Юрій Якименко висловив припущення, що скорочення деяких оборонних напрямів може негативно вплинути на загальний стан розвитку держави. Свої переконання представили й викладачі університету: професор Сергій Лях розповів про історичні зв’язки України з європейськими державами, Володимир Ващенко - про економіку України на шляху до євроінтеграції. Цікавими були коментарі представника відділу інформаційної політики Національного Центру з питань європейської інтеграції України Ірини Жовтої, яка неодноразово надавала чимало корисної інформації щодо проблемних акцентів майбутньої співпраці України з НАТО.
Кожен зміг скласти власне враження щодо ролі суспільства в реалізації політики євроатлантичної інтеграції. Проте в умовах нинішніх загроз безпеки: від міжнародного тероризму до кібер-злочинності, від нелегального поширення зброї до репресій за етнічними та релігійними ознаками – більшість схилялася до думки, що лише євроатлантичний вектор є альтернативним шляхом розвитку нашої держави.

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ