Студенти юридичного факультету – серед переможців всеукраїнського конкурсу «10 кроків прокурора до подолання корупції»

29 січня у Генеральній прокуратурі України відбулося нагородження переможців ІІ щорічного конкурсу творчих та наукових робіт на теми прокурорсько-слідчої діяльності серед студентів за участю Генерального прокурора України Юрія Луценка, заступника Генерального прокурора України Анжели Стрижевської, заступника Міністра освіти і науки України Юрія Рашкевича, а також заступника Голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фредеріка Весслау. На заході також були присутні представники закладів вищої освіти, зокрема юридичного факультету ЗНУ та Консультативної місії ЄС в Україні.
У конкурсі на тему «10 кроків прокурора до подолання корупції» взяли участь понад тисячу студентів з усіх закладів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «Право», з роботами у вигляді презентацій, творів, відео та віршів. Нагадаємо, що Генеральний прокурор України Юрій Луценко та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у жовтні 2017 року підписали спільний наказ «Про співпрацю та комунікацію між відомствами». Цей документ передбачає залучення прокурорів до проведення правоосвітніх навчань школярів та студентів, а також оголошення щорічних конкурсів творчих та наукових робіт на теми прокурорсько-слідчої діяльності серед студентів. Зазначена спільна ініціатива Генеральної прокуратури України та Міністерства освіти і науки України з питань організації та проведення освітніх проектів і заходів була підтримана і в цьому році.
До роботи Комісії з оцінки робіт студентів у цьому році залучалися працівники Генеральної прокуратури, представники ЗВО та Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. У своїх роботах студенти показали, як вони бачать боротьбу із корупцією, вказали на недоліки і зазначили шляхи їх усунення. Також у роботах конкурсантів міститься ряд нових, прогресивних, сучасних, європейських ідей до зміни підходу щодо роботи прокурора та подолання корупції. У півфінал було відібрано 77 робіт. Комісія обрала з них 10 найкращих (авторства 31 студента), серед яких – роботи студентів із Чернівецької, Чернігівської, Запорізької, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Тернопільської областей. Приємно, що серед переможців – і студенти юридичного факультету Запорізького національного університету: Аліна Афанасьєва, Анна Кумер, Дарина Куліченко, Костянтин Федосєєв, Яна Найбергер (науковий керівник – декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць). Переможці, а також заклади вищої освіти, які вони представляли, отримали дипломи, подарунки. Роботи всіх переможців будуть опубліковані в науково-практичному журналі «Вісник Генеральної прокуратури України».
Генеральний прокурор України Юрій Луценко, вітаючи переможців конкурсу, зазначив, що конкурс у цьому році вийшов на якісно новий рівень. Він коротко проінформував студентів про результати роботи органів прокуратури у сфері боротьби із корупцією та подякував за нові підходи до роботи прокурора, викладені в їх роботах. «Я побачив у цих роботах цікаві ідеї для подолання, в тому числі і внутрішньої корупції, а також бачення кроків, які треба зробити прокуратурі», – наголосив Юрій Луценко. Він коротко зупинився на кожній роботі та побажав переможцям конкурсу вміння брати на себе відповідальність за свої рішення та кроки у цій боротьбі. «Із ваших робіт видно, що ви готові йти цим шляхом», – зазначив Генеральний прокурор.
Заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська привітала переможців конкурсу та зазначила, що всі роботи мають дуже творчий характер. «У нас є надія, що майбутнє нашої країни в дуже надійних руках. Тому що молоде покоління виросло з певним ‘’щепленням’’ від корупції як явища, що дуже негативно позначається на розвитку держави», – наголосила вона.
Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич також привітав переможців конкурсу з відзнаками, побажав успіхів і подальших досягнень у реалізації творчих і наукових планів та висловив переконання, що один із інструментів боротьби із корупцією – це гарна освіта.
Заступник Голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фредерік Весслау, своєю чергою, подякував за можливість участі в цьому заході. «Я захоплююсь вашою роботою над цією ініціативою, наскільки ви є небайдужими до проблеми корупції та розв’язання цієї проблеми, з якою стикається ваша країна», – звернувся він до студентів та зазначив, що питання боротьби і подолання корупції – це нелегке завдання, яке вимагає системних змін, насамперед у ставленні до цієї проблеми в суспільстві.
Вітаємо переможців, наукового керівника і весь колектив юридичного факультету із досягненням і бажаємо нових звершень!
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2414694831893229
Юридичний факультет