Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує новий роман випускника ЗНУ Володимира Коваленка

Наукова бібліотека презентує новий роман випускника ЗНУ Володимира Коваленка

Наукова бібліотека презентує новий роман випускника ЗНУ Володимира Коваленка
05.02.2019 08:49 Все Головні новини Факультети Філологічний Наукова бібліотека поповнення книжкового фонду дар бібліотеці

Наукова бібліотека ЗНУ презентує роман чернігівського письменника, випускника Запорізького національного універистету Володимира Коваленка.

Давньою мрією Володимира Миколайовича Коваленка було створення роману на основі побаченого й пережитого ним ще в молоді роки, коли він працював на вантажному кораблі «Ніжин» та побував у дванадцяти країнах світу. Письменнику довелося пройти через складні, тяжкі випробування і вийти з них переможцем. І ось його мрія нарешті здійснилася: твір Володимира Коваленка – «Останній рейс» –  завдяки спонсорській підтримці побачив світ у 2018 році в запорізькому видавництві «Лана-прінт».

У романі «Останній рейс» розповідається про тяжку, багату на пригоди працю моряків транспортного флоту. Хоч він побудований на фактичному матеріалі, але автором визначений як пригодницький роман. Твір складається з 27 розділів. Захоплюючих пригод на сторінках твору достатньо, адже корабель іде з порту до порту, з однієї країни до іншої і скрізь зустрічається з розмаїттям людських характерів. Описані в романі події  не обмежуються одним судном, сюжетна лінія охоплює значний проміжок часу від періоду Другої світової війни до сьогодення. В екстремальних умовах моряки не тільки виконували свої обов’язки, а й залишалися людьми з усіма притаманними їм високими духовними якостями.

Автора насамперед хвилюють проблеми всесвітнього масштабу. Він і його герої знаходять відраду в природі, українських народних піснях, у мудрості віковічних традицій, вони прагнуть зберегти чистим власне сумління попри численні спокуси.

«Щоб писати так, як пише Коваленко, треба багато чого пережити і багато про що передумати…», – так характеризував свого учня професор Віктор Чабаненко.

Автор присвятив роман світлій пам’яті Віктора Антоновича Чабаненка, вшановуючи не лише спогади про таку дивовижну людину, якою був Віктор Антонович, а й як «духовного» батька, з яким постійно листувався та отримував поради.

Книгу від імені автора передала науковій бібліотеці кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Бакаленко.

Університетська спільнота щиро дякує Володимиру Коваленку за подаровану книгу, яка повпонила колекцію сучасної україської літератури і й підтримала одне з наймолодших лютневих свят – Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day).

Наукові бібліотека запрошує ознайомитися з романом «Останній рейс».

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини