Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студент Інженерного інституту ЗНУ Костянтин Пономаренко розробив прототип робототехнічного комплексу

Студент Інженерного інституту ЗНУ Костянтин Пономаренко розробив прототип робототехнічного комплексу

Студент Інженерного інституту ЗНУ Костянтин Пономаренко розробив прототип робототехнічного комплексу
05.02.2019 15:34 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут кафедра автоматизованого управління технологічними процесами робототехніка студентська наука

Одним із напрямків розробки автоматизованих технічних систем є робототехніка, яка сьогодні розвивається швидкими темпами та охоплює різні сфери життя. Отже, актуальною для закладів вищої освіти є задача підготовки спеціалістів, що зможуть проектувати, розробляти й модернізувати сучасні функціональні вузли різного призначення.

На кафедрі автоматизованого управління технологічними процесами студентам пропонують взяти участь у створенні сучасних складних рухливих інтелектуальних машин і систем. Вже є перші результати.

Студент 4 курсу групи АТП-15-д Костянтином Пономаренко під керівництвом доцента Наталії Міняйло розробив прототип робототехнічного комплексу, який сортує вироби за різними характеристиками.

 Для створення робототехнічного комплексу студент на етапі проектування виконав розрахунок конструкції, підібрав блок живлення, первинні перетворювачі (датчики) та виконавчі механізми, розробив технічну документацію. На наступному етапі виконав виготовлення та складання механічної частини і монтажні роботи для електричної частини комплексу.

Для управління робототехнічним комплексом він обрав мікроконтролер Arduino, для якого Костянтин написав програмний код, що реалізує основну логіку його роботи.

Подальший розвиток даного комплексу передбачає наближення до реальних умов виробництва, дооснащення конвейером, який подаватиме вироби, розробку інтелектуальної системи розпізнавання об'єктів.

Творці робота вдячні за підтримку та допомогу при створенні робототехнічного комплексу:

Просвірніну Андрію Леонідовичу – лаборанту кафедри АУТП

Востоцькому Сергію Миколайовичу – старшому викладачу кафедри МО

Поляковій Наталії Петрівні – к.т.н., доценту кафедри ПЗАС

Шмалію Сергію Леонідовичу – к.т.н., доценту кафедри  ЕС

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2424413570921355

 

Кафедра автоматизованого управління технологічними процесами

Інженерного інституту ЗНУ

 

 

Схожі новини