Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У науковій бібліотеці ЗНУ відбувся майстер-клас художниці Наталії Рибак

У науковій бібліотеці ЗНУ відбувся майстер-клас художниці Наталії Рибак

У науковій бібліотеці ЗНУ відбувся майстер-клас художниці Наталії Рибак
06.02.2019 15:57 Все Головні новини Наукова бібліотека арт-простір виставка

П’ятого лютого в науковій бібліотеці відбулася презентація виставки «Петриківський пишноцвіт Наталії Рибак», заслуженого майстра народної творчості України. Всі, хто вже відвідав виставку, були вражені унікальним авторським світобаченням, віртуозною майстерністю, невичерпною фантазією та м’яким гумором відомої майстрині петриківського розпису.

Художниця розпочала зустріч з яскравого екскурсу в давнину: як виник та що собою уявляє цей вид народної творчості. Петриківський живопис з'явився ще задовго до появи християнства і грав роль оберегу. Люди вірили, що в красі є духовна сила, і тому стіни й двері будинків і навіть одяг обрамляли магічним орнаментом, який захищав господарів. Ця давня традиція орнаментики сотні років широко використовувалася в побуті українців, зокрема, у запорозьких козаків, і була популярна в поселеннях південних районів Приазов'я. А збереглася лише в старовинному козацькому селищі Петриківка, де працює музей народної творчості. У селищі також знаходяться майстерні, у яких можна не тільки поспостерігати, як працюють художники, але й самому спробувати навчитися малювати в петриківській манері.

Майстриня розкрила таємницю оригінальних пензликів саме для петриківського розпису. Присутні були вражені: виявляється виготовляють їх тільки у Петриківці з шерсті місцевих котів, але ні одна тварина не страждає, навіть отримує посилене харчування.

Популярність майстрині давно поширилася за межі України, вона учасниця багатьох міжнародних конкурсів. На запитання учасників поділилася враженнями від численних подорожей країнами світу. Особливо вразила культура Японії, вона відчула спорідненість духовних цінностей українців і японців.

Майстер-клас від пані Наталії став особливо корисним для студентів 1 курсу факультету соціальної педагогіки та психології, які навчаються за спеціальністю «Дизайн». Вони разом із мисткинею, а також викладачами кафедри акторської майстерності та дизайну Анною Виноградовою й Анною Рашевською успішно виконали мистецький проект, намалювавши картину в стилі петриківського розпису.

Аудиторію захопила щира любов до української старовини й народної спадщини, життєдайне, сонячне мистецтво пані Наталі, особлива сприятлива творчості атмосфера зустрічі.

Присутній на заході заслужений діяч мистецтв України Григорій Мацегора наголосив на дивовижній працелюбності пані Наталії. Із теплими словами на адресу майстрині до нього приєдналися працівники Запорізького обласного художнього музею: директор Інга Янкович та старший науковий співробітник Тамара Гончаренко. На завершення заходу пані Інга подарувала науковій бібліотеці декілька каталогів мистецького пленеру «Запорізький пейзаж» 2016-2018 рр., який об'єднав 26 митців із різних міст України.

Студенти і викладачі та співробітники наукової бібліотеки вдячні пані Наталі за чудове святкове дійство, яке розгорнула для них велика майстриня і чудова людина.

Усім, хто бажає поринути у дивовижний світ петриківського мистецтва, треба тільки відвідати наукову бібліотеку ЗНУ – виставка «Петриківський пишноцвіт Наталії Рибак» у лютому перебуває у бібліотечному арт-просторі. Також є можливість придбати на пам'ять петриківські сувеніри та вироби або листівки, розписані власноруч Наталією Рибак.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2426296617399717

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини