Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Завтра» для молодих науковців

«Завтра» для молодих науковців

07.11.2008 10:59 Конкурс

У Запорізькому національному підвели підсумки І етапу конкурсу наукових робіт Стипендіального фонду «Завтра.UA». Всього за результатами конкурсного відбору до наступного туру увійшло 15 робіт із 17 представлених на розгляд журі. Попереду у п’ятнадцяти студентів ЗНУ – відбіркові тури всеукраїнського масштабу, переможці яких отримуватимуть стипендію у розмірі 800 гривень на місяць протягом року.

При оцінюванні наукових робіт члени журі – представники ректорату та декани факультетів – використовували такі критерії, як актуальність та новизна роботи, рівень обізнаності її автора з сучасним станом справ у відповідній галузі, системність викладу інформації, достовірність висновків, самостійність роботи та оригінальність теми, а також загальний рівень ерудиції студента. Особливу ж увагу приділяли можливості подальшого розвитку й застосуванню результатів роботи в науці, виробництві та суспільному житті.
Теми, обрані молодими науковцями нашого університету відрізнялися різноплановістю. Так, представниця юридичного факультету Інна Мельник розглянула юридичну характеристика заповіту, договору довічного утримання та спадкового договору, підкреслюючи особливу актуальність цієї теми.
Студент економічного факультету Денис Голубєв вивчав інформатизацію університету у системі стратегічного керування. Магістранти математичного факультету презентували журі три роботи. При цьому Ніна Антоненко обрала для дослідження вивчення розшарувань як геометричних структур. Темою роботи Олени Грабко стало «Існування та єдність розв’язку інтегрального рівняння Гаммерштейна плоскої контактної задачі про штамп при степеневому законі деформування шорсткості». Увагу Марини Дячук при виборі напряму дослідження привернув «Наближений аналітичний розв’язок задачі про стійкість пружної системи при змінному зовнішньому навантаженні».
Ольга Савченко з факультету фізичного виховання зосередилася на одному аспекті організації навчального процесу в молодших класах, а саме - на застосуванні одорантів для оптимізації навчання.
Марія Бойко – магістрант факультету соціальної педагогіки та психології - у своїй роботі звернулася до проблеми національно-територіальної ідентичності в соціокультурному просторі Південної України.
Студентка ж біологічного факультету Наталія Дударєва обрала для розкриття таку тему, як «Екологічно безпечні заходи захисту озимої пшениці від грибних хвороб». Майбутнього історика Андрія Тощева зацікавив феномен скарбів та скарбопошукацтва.
Дві представниці філологічного факультету обрали для осмислення розкриття теми голодомору у вітчизняній літературі. Так, Наталія Башук звернулася до феномену садизму як засобу психопатологічного підходу у змалюванні голодомору в романі Леоніда Кононовича «Тема для медитації». Анна Дорофєєва розкрила художнє осмислення мотиву сну у збірці Євгена Гуцала «Сльози Божої матері», присвяченій подіям тих страшних часів. Інна Рибалко та Оксана Куянцева із цього ж факультету зосередили увагу на особливостях поетичного доробку відомих письменників. Перша сформувала тему своєї роботи як «Національна картина світу в поетичному доробку Володимира Герасим’юка», а друга розробила типологію інфернальних дійових осіб у творах Михайла Лермонтова.
Взяла участь у конкурсі і новообрана голова Наукового студентського товариства ЗНУ, студентка філологічного факультету Світлана Сириця з дослідженням на тему «Образна когерентність творів Романа Федоріва». Марія Корнієнко з факультету журналістики в своїй роботі звернулася до специфіки соціальної реклами в Україні. Її однокурсницю Олександру Зборовську привабило дослідження фальшивої сенсаційності як способу виявлення інформаційної агресії. Анна Садова, студентка цього ж факультету, на прикладі журналу «Український тиждень» досліджувала спосіб реалізації принципу патріотизму в журналістиці.
На жаль, за рішенням журі роботи Інни Мельник та Андрія Тощева не пройшли конкурсного відбору. Інші ж молоді науковці ЗНУ продовжать змагатися за присвоєння стипендії фонду «Завтра. UA» у ІІ етапі конкурсного відбору.

Таміла ТАРАСЕНКО

Схожі новини