Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує книжкову виставку до Міжнародного дня жінок та дівчат у науці

Наукова бібліотека презентує книжкову виставку до Міжнародного дня жінок та дівчат у науці

Наукова бібліотека презентує книжкову виставку до Міжнародного дня жінок та дівчат у науці
11.02.2019 15:12 Все Головні новини Наукова бібліотека книжка виставка Міжнародний день жінок та дівчат у науці

Одинадцятого лютого відзначають Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Свято засновано «для того, щоб досягти повного й рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат».

Наука і гендерна рівність – невід’ємні елементи процесу досягнення цілей розвитку, включаючи ті, які викладені в Порядку денному сталого розвитку до 2030 року. 

Наукова бібліотека вітає всіх жінок-науковців університетської спільноти та презентує книжкову виставку однієї книги «Чому не варто боятися фемінізму» Тамари Марценюк (Київ, 2018). Книга вийшла за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні та надіслана за замовленням безкоштовно науковій бібліотеці ЗНУ.

Авторка зацікавилася гендерною та феміністичною тематикою, коли ще навчалася на кафедрі соціології Києво-Могилянської академії. Потім викладала свій авторський вибірковий курс «Фемінізм як соціальна теорія і суспільний рух» не тільки в Києво-Могилянській академії, а й в університетах Європи. Як відзначає пані Тамара, це був цікавий досвід вивчення фемінізму як розмаїтого явища, з різних теоретико-методологічних перспектив, у різних країнах.

У книзі авторка робить огляд основних етапів світового феміністичного руху, його ключових постатей і праць, а також здобутків, що їх нині сприймаємо як належне. Крім історії та теорії, у книзі багато інформації про сучасні феміністичні тренди, фемактивізм, людей і організації, які нині працюють в Україні задля забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків. До кожного розділу — посилання на тексти, фільми, відеолекції та інші корисні ресурси, що стануть у пригоді всім зацікавленим.

Наукова бібліотека дуже вдячна Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні за такий чудовий подарунок до свята.

Бібліотечний фонд відображає широкий спектр літератури з гендерних досліджень. До послуг користувачів – електронний каталог, який дозволяє здійснити пошук з великого кола питань: гендерні дослідження в соціології, політології; історія жіночого руху; економічне, політичне та соціальне положення жінок у сучасному суспільстві; жінки-лідери України та зарубіжних країн; законодавство щодо прав жінок; професійна зайнятість жінок (жіноче підприємництво); торгівля та насилля над жінками як соціальна проблема сучасного суспільства; жінка та чоловік: проблема соціальної рівноправності; жінка в історії, літературі, науці та інших галузях знань.

Запрошуємо до університетської книгозбірні для ознайомлення з книгою!

 

Наукова бібліотека

 


Схожі новини