Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету СПП долучилися до обговорення важливих питань патріотичного виховання

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення експерименту всеукраїнського рівня за темою «Система підготовки фахівців соціальної сфери до національно-патріотичного виховання дітей та молоді на засадах соціального партнерства», наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації триває дослідно-експериментальна робота на базі закладів освіти Запорізької області.

Ключовим фактором у сучасному національно-патріотичному вихованні є суспільна солідарність. Вона передбачає визначення потенційних ключових партнерів, особливостей взаємодії з ними; характеристику організаційно-методичних засад соціального партнерства. Одним із таких партнерів є Запорізький національний університет.

У творчу групу з дослідно-експериментальної роботи входять представники кафедри соціальної педагогіки. Консультантом проекту від ЗНУ є завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, професор Наталія Заверико.

12 лютого представники кафедри соціальної педагогіки взяли активну участь у засіданні творчої групи. Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки Юлія Зубцова розповіла присутнім про особливості проведення педагогічного експерименту. Було розкрито сутність та критерії експерименту як метода науково-педагогічних досліджень, визначено особливості кожного етапу педагогічного експерименту. Запропоновано критерії, показники та рівні сформованості готовності фахівців соціальної галузі до національно-патріотичного виховання.

Викладач кафедри, аспірант ЗНУ Ганна Чорна, яка працює над темою дисертаційного дослідження «Формування національних ціннісних орієнтацій студентів закладів вищої освіти», взяла активну участь в обговоренні та висловила своє бачення вирішенням проблеми співпраці суб’єктів національно-патріотичного виховання.

Учасники творчої групи прийшли до висновку, що соціальне партнерство має здійснюватися на принципах взаємоповаги, відкритості та співробітництва і ставить завдання створення ресурсної платформи на засадах діалогу та співробітництва освітніх закладів, неурядових та громадських організацій, дитячих та молодіжних об’єднань, органів місцевого самоврядування, громад для спільної реалізації визначених цілей та завдань.

Відповідальні виконавці експерименту – кандидат філософських наук, завідувач регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» Микола Мальований та магістр державного управління, методист Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Наталя Богомолова висловили подяку представникам Запорізького національного університету за активну співпрацю.

Факультет соціальної педагогіки та психології