Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ засідання Малої академії наук зібрало талановитих старшокласників з усієї області

У ЗНУ засідання Малої академії наук зібрало талановитих старшокласників з усієї області

У ЗНУ засідання Малої академії наук зібрало талановитих старшокласників з усієї області
18.02.2019 16:42 Все Головні новини Університет факультети Мала академія наук молода наука співпраця зі школами профорієнтаційна діяльність

Сімнадцятого лютого в Запорізькому національному університеті зібралися кращі юні науковці міста й області. Цього дня у виші проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2018/2019 н.р. Варто відзначити, що ЗНУ традиційно виступає базою для проведення обласного етапу конкурсу Малої академії наук, а серед його викладачів – багато керівників наукових робіт учнів. Своєю чергою, серед кращих студентів і випускників університету – чимало тих, хто під час навчання у школі брав участь у захисті конкурсних робіт МАН.

Оскільки ЗНУ має чималий досвід проведення цього важливого наукового й профорієнтаційного заходу, то представники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування доклали чимало зусиль, аби створити комфортні умови для всіх учасників та їхніх наукових керівників. Тож гості університету із вдячністю відзначили високий організаційний рівень, на якому проходив захід.

Традиційно діяльність Малої академії наук цього року розпочалося пленарними засіданнями за її науковими секціями. В урочистій обстановці учасників конкурсу-захисту наукових робіт привітали перший проректор Олександр Бондар, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура й проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Вони побажали молоді наукових здобутків, їхнього практичного втілення, творчої реалізації та успіхів у навчанні.

До щирих привітань на адресу молодих науковців приєдналися декани – Володимир Мільчев (історичний факультет), Віктор Костюк (факультет журналістики), Тетяна Бірюкова (в.о. декана факультету соціології та управління), Ольга Пономаренко (факультет соціальної педагогіки та психології), Тетяна Коломоєць (юридичний факультет), Сергій Гоменюк (математичний факультет), Людмила Омельянчик (біологічний факультет), Тамара Хом'як (філологічний факультет) та члени комісій, які оцінювали наукові роботи учнів. Крім щирих побажань молодим науковцям перемоги й успішних перших кроків на шляху до побудови наукової кар’єри, представники керівництва факультетів звернули увагу старшокласників, а також їхніх батьків, вчителів і методистів шкіл на низку заходів, які проводяться в ЗНУ та сприяють профорієнтації майбутніх студентів. Вони запросили абітурієнтів, зокрема взяти учать у безкоштовних пробних ЗНО, які проходять на базі вишу, та у Дні відкритих дверей, що відбудеться 14 квітня.

За словами начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галини Микитів, учасники МАН та їхні наукові керівники виявили неабияку зацікавленість в інформації про умови участі в профорієнтаційних заходах ЗНУ.
Надалі робота учасників Малої академії наук продовжилася за секціями.

Цього року захист наукових робіт проходив за такими напрямками:

- відділення історії (секції: історія України, всесвітня історія, археологія, етнологія,  історичне країнознавство);

- відділення філософії та суспільствознавства (секції: філософія, соціологія, теологія, релігієзнавство та історія релігії, правознавство, педагогіка, журналістика);

- відділення наук про Землю (секції: географія та ландшафтознавство, геологія, геохімія та мінералогія, кліматологія та метеорологія, гідрологія);

- відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства (секції: українська література, зарубіжна література, фольклористика,  мистецтвознавство, літературна творчість);

- відділення хімії та біології (секції: психологія, хімія, загальна біологія, біологія людини, зоологія, медицина, валеологія);

- відділення екології та аграрних наук (секції: екологія, охорона довкілля, агрономія, ветеринарія та зоотехнія, селекція та генетика, лісознавство);

- відділення математики (секції: математика, прикладна математика, математичне моделювання);

- відділення фізики та астрономії (секції: теоретична фізика, експериментальна фізика, астрономія та астрофізика);

- відділення технічних наук, комп’ютерних наук, економіки (секції: відділення технічних наук, відділення комп’ютерних наук, відділення економічних наук).

Під час проведення засідань секцій МАН учні мали змогу безпосередньо поспілкуватися з викладачами й співробітниками університету, зокрема з представниками відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. Вони  отримали відповіді на актуальні для них запитання, пов’язані зі вступною кампанією-2019.

Та, найголовніше, юні науковці під час захисту робіт переконливо продемонстрували свої знання та здібності.

Зокрема, на засіданні секції з правознавства свої розробки на огляд конкурсної комісії представили 21 учень 9-10 класів середньо-освітніх закладів Запоріжжя та Запорізької області (Бердянська та Енергодара).  На думку членів комісії, ці роботи можна охарактеризувати як актуальні та своєчасні. Зокрема, учні обрали для розгляду теми, які стосуються правових основ фріланс-діяльності, міжнародно-правового та національно-правового використання Керченської протоки, впровадження штучного інтелекту у правничі спеціальності та інші. У підсумку на цьому засіданні були визначені 11 призерів і 2 перших місця. А Запорізьку область на наступному етапі конкурсу буде представляти учениця 9 класу Запорізької гімназії № 6 Вероніка Бордюг із темою наукової розвідки «Впровадження штучного інтелекту в правничі спеціальності».

На секціях із математики, прикладної математики, математичного моделювання з науковими роботами високого рівня виступили майже 40 учнів шкіл міста Запоріжжя і області. Їхні актуальні дослідження стосувались математичної статистики в біології, моделювання проходження світового пучка через скляну призму, криптології та інші.

На секції з української літератури були представлені 55 робіт учнів різних шкіл, серед яких роботи Юлії Венгерової (Січовий колегіум) і Дар’ї Васильєвої (Андріївська спеціалізована різнопрофільна школа I-III cтупенів) посіли 1 місце. На наступному етапі  конкурсу свою роботу буде представляти учениця Січового колегіуму Юлія Венгерова.

Цьогоріч свої наукові дослідження в галузі журналістики представили учні 8-11 класів шкіл Запоріжжя та Запорізької області, зокрема м. Бердянська, Мелітополя, Поліг. Із учнівськими розробками в галузі медіапростору знайомились викладачі кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю факультету журналістики Запорізького національного університету доценти Людмила Чернявська,  Вікторія Ковпак, старший викладач Анна Баранецька та доцент кафедри соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету Анастасія Носко, які ввійшли до складу конкурсної комісії секції із журналістики, а також секретар роботи секції, заступник директора з науки комунального закладу «Центр туризму ЗОР» Віталій Шелегеда.

Як зауважили члени журі, заявлені теми робіт охоплюють різні аспекти мас-медійної галузі. Серед учнівських зацікавлень – питання ролі блогів, мемів, шкільних сайтів, соціальної реклами, фотожурналістики та ілюстрування в сучасній медіапрактиці. Голова журі Людмила Чернявська наголосила: «Комісія відзначила не тільки високий науковий рівень робіт учасників секції, а також їхній високий практичний потенціал. Сподіваємось на подальшу реалізацію цих проектів і успішне формування самих авторів як майбутніх науковців». Враховуючи результати захисту та попередніх етапів конкурсу, цього року на завершальному етапі в Києві Запоріжжя представлятиме учениця Пологівської СРШ I-III ступенів №2 Ксенія Сторчак.

Викладачі факультету соціальної педагогіки та психології, які головували в конкурсних комісіях та виступили членами журі в секціях «Психологія» та «Соціальна педагогіка», – Оксана Лукасевич, Ольга Іщук, Тетяна Соловйова і Марія Гладиш – відзначили гарний науковий потенціал цьогорічних учасників секцій і серйозний підхід до розробки актуальних тем.

Свої наукові роботи у відділенні хімії та біології  захистили 16 учасників конкурсу. На думку декана біологічного факультету Людмили Омельянчик, із кожним роком рівень учнівських наукових робіт зростає. Наприклад, цього року серед різноманіття тем для дослідження були представлені роботи, які стосувались визначення біологічно активних речовин у берези й у конвалії, пошук нових біологічно активних речовин серед похідних хіноліну, визначення важких металів у ґрунтах та інших непростих й актуальних наукових тем.

Варто зазначити, що велика кількість конкурсних робіт, представлених на засіданнях секцій МАН у ЗНУ, отримала схвальні відгуки з боку керівників секцій та деканів факультетів. Вони відзначили наукову новизну, креативний підхід до робіт з боку учасників, високий рівень опрацювання матеріалу, програмну реалізацію, глибоке знання і дослідження тематики. Представники ЗНУ висловили сподівання, що запорізькі школярі гідно представлять нашу область на всеукраїнському рівні.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2446397692056276

 

 

Схожі новини