Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі економічного факультету допомагають учнівській молоді розкрити її науковий потенціал

Викладачі економічного факультету допомагають учнівській молоді розкрити її науковий потенціал

Викладачі економічного факультету допомагають учнівській молоді розкрити її науковий потенціал
25.02.2019 09:18 Все Головні новини Факультети Економічний економічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами молода наука МАН

На економічному факультеті ЗНУ завжди велику увагу приділяють профорієнтаційній роботі. При чому важливим складником співпраці з майбутніми студентами є допомога талановитій учнівській молоді в розкритті її наукового потенціалу. Викладачі економічного факультету традиційно виступають науковими керівниками й членами журі відомих наукових конкурсів, завдяки яким юні вчені мають змогу зробити перші кроки на шляху до побудови кар’єри.

Така співпраця дозволяє не лише спільно з учителями шкіл готувати переможців конкурсів, залучати старшокласників до наукової діяльності. Також вона дозволяє своєчасно та в повному обсязі інформувати школярів про особливості навчання на економічному факультеті, сприятливі умови, які там створені для розвитку їхніх наукових і творчих здібностей, та про перспективи, які очікують на випускників цього престижного факультету.

Зокрема, 17 лютого у рамках ІІ обласного етапу щорічного Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 24 старшокласники зі шкіл Запоріжжя та Запорізької області взяли участь в інтелектуальному змаганні. За його результатами кращі з них отримали можливість захищати свої наукові роботи на всеукраїнських засіданнях секцій МАН.

У заході взяли участь представники адміністрації вишу, а також декан економічного факультету Череп Алла, заступник декана з навчальної роботи Гельман Валентина , заступник декана з наукової роботи Кусакова Юлія, науково-педагогічні працівники економічного факультету: Колобердянко Іван, Бугай Володимир, Чеверда Сергій, Дугієнко Наталя, Осаул Аліна й Венгерська Наталя. Крім того, до складу журі входили представники ЕІДМУ Класичного приватного університету: Меленюк Вікторія, Зикіна Вікторія й Таврійського державного агротехнологічного університету: Трусова Наталія, Косторной Сергій, Карман Сергій, Кальченко Сергій і Синяєва Людмила.

На початку секційних засідань з «Економічної теорії та історії економічної думки», «Мікроекономіки та макроекономіки», «Фінансів, грошового обігу та кредиту» усіх учасників привітала декан економічного факультету Алла Череп. Вона зазначила, що всі учнівські роботи надзвичайно актуальні, креативні та заслуговують уваги з боку наукового співтовариства. Алла Василівна побажала конкурсантам плідної роботи, продовжувати розвивати власні наукові ідеї, не боятися їх відстоювати та запросила усіх приходити на навчання до Запорізького національного університету, щоб у майбутньому отримати змогу будувати успішну кар’єру та змінювати Україну на краще.

Усі виступи учасників були вдало побудовані та повністю розкривали основні елементи наукових досліджень. За допомогою наочного матеріалу, у вигляді презентацій, молоді науковці змогли вдало представити основні тези та ідеї своїх робіт. Проте, у кожній секції були роботи, які заслуговують особливої відзнаки.

У секції «Економічної теорії та історії економічної думки» найбільш цікавим та креативним виявився виступ учениці Мелітопольського НВК № 16 Прокопені Поліни (керівник Почерніна Н.В.), яка посла І місце та у своїй роботі висвітлювала проблеми та перспективи розвитку інноваційної діяльності в економіці України. Впевнено та вміло захищала свою роботу на тему «Формування іміджу організації на ринку освітніх послуг (на прикладі КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані» ЗОР)» Москаленко Єлизавета (багатопрофільний ліцей «Перспектива», керівник Олійник О.М.), яка посіла ІІ місце. Цікавою та обговорюваною виявилася робота Євдокової Юлії на тему «Безробіття та шляхи його подолання» (керівник Зикіна В.О.). Вона посіла ІІІ місце.

Секція «Мікроекономіки та макроекономіка» була найбільш численною – чотирнадцять наукових робіт було представлено в ній.

Перше місце зайняла учениця багатопрофільного ліцею «Перспектива» Міснік Аліна (керівник Олійник О.М.). Вона у своїй роботі розкривала можливості розвитку віртуального туризму в Україні та в Запорізькому регіоні.

Друге місце посіли одразу три учня: Прокоп’єв Дмитро з роботою на тему «Проблеми економіки освіти» (керівник Маказан Є.В.), який вже третій рік поспіль найбільш яскраво виступає на конкурсі, Пекарук Ілля з роботою на тему «Зовнішня трудова міграція з України: причини, масштаби, наслідки» (керівник Меленюк В.О.) та Андрійчук Ганна з роботою на тему «Розвиток туристичного кластеру Запорізької області» (керівник Севастьянов Р.В.).

Третє місце розділили між собою Хелемендик Олександра (керівник Загідуліна Н.Г.), чий виступ по науковій роботі на тему «Пенсійне забезпечення в Україні» був найбільш впевненим та вільним, Шевченко Юлій (керівник Матвієнко В.Г.), який напрочуд логічно та системно представив результати наукової роботи «Альтернативна енергетика, як спосіб вирішення енергетичних та екологічних проблем України», Шелепко Віталій (керівник Третяк С.В.), який яскраво представив загалу власне бачення теми «Теорія поколінь, як ефективний спосіб мотивації персоналу» та Дмитренко Григорій (керівник Старікова О.М.), який вміло проаналізував та систематизував тенденції розвитку сонячної енергетики в Україні.

Усі члени журі секції «Мікроекономіки та макроекономіка» зазначили необхідність підвищення якості підготовки учнів до контрольної з математики. Оскільки саме відносно низька успішність за цим видом роботи стала причиною такого розподілу призових місць серед учасників.

Цього року у секції «Фінанси, грошовий обіг і кредит» конкурували між собою шість учасників. Переможцями у цій секції стали:

І місце – Данченко Костянтин (керівник Лисенко Н.В.). Він аналізував проблеми рейдерства в Україні;

ІІ місце – Подгорська Олена (керівник Олійник О.М.). Вона досліджувала та вдосконалювала антикризову стратегію управління страховою компанією;

ІІІ місце – Шумейко Максим (керівник Демченко І.В.) sз науковою роботою «Формування прибутку та основні напрями підвищення прибутковості сільськогосподарського підприємства» та Кращенко Гліб (керівники Тиховська Г.І. та Фірман С.М.) sз науковою роботою «Криптовалюта та її інноваційний вплив на зміни в економіці».

Наприкінці секційних засідань усі учасники та їх керівники були нагороджені грамотами та цінними подарунками.

 

Юлія Кусакова,

заступник декана з наукової роботи економічного факультету

 

Схожі новини