Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Гості бізнес-інкубатора ЗНУ поділилися досвідом успішної реалізації стартапів

Гості бізнес-інкубатора ЗНУ поділилися досвідом успішної реалізації стартапів

Гості бізнес-інкубатора ЗНУ поділилися досвідом успішної реалізації стартапів
25.02.2019 16:21 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет бізес-інкубатор

Минулого тижня на економічному факультеті ЗНУ відбулося засідання учасників бізнес-інкубатора у рамках підготовки до конкурсу бізнес-проектів. У якості консультантів-доповідачів на захід були запрошені гості: випускник економічного факультету Євгеній Селютін, який зараз обіймає посаду технічного директора в успішній IT-компанії (CTO в компанії «Qwerty.Software»), і Hr-менеджер Холдінгу аптек («Аптека Низких Цен», «Аптека Копейка», «Аптека ШАР@» и «Благодія») Дар’я Скидан.

Обидва доповідачі у рамках теми зустрічі – «Українські стартапи: реальні можливості та можливі перешкоди» – розповіли про досвід реалізації успішних інноваційних проектів, які розпочиналися із стартапів.

Про зміст стартапу і про досвід просування власної ідеї розповів випускник економічного факультету, який свого часу розпочинав свою діяльність як бізнес-інкубант, –  Євгеній Селютін. Під час спілкування із учасниками засідання – викладачами й студентами економічного факультету – він згадав і свій перший невдалий досвід щодо реалізації бізнес-проекту, який навіть отримав фінансування. Проте, після деяких вагань, очолювана Євгеном група спрямувала кошти на більш вдалий і корисний стартап. Він і став визначальним у подальшій діяльності молодих фахівців у галузі IT-технологій.

Маючи позитивний досвід з реалізації інноваційних проектів, гість поділився із присутніми своїми думками і напрацюваннями, окреслив умови й кроки на шляху до успішної реалізації задуму. Так, серед умов вдалого просування ідеї доповідач виділив три передумови: наявність широкого кругозору у майбутнього бізнесмена, вміння здійснювати експертизу хоча б в одній галузі, безперервне навчання й підвищення рівня знань. Він також порадив літературу, яка допоможе у становленні світогляду успішної людини у світі бізнесу («Lean startap», твори Пола Грема, «Кремнієва долина» (телесеріал) тощо). 

Зокрема, на шляху до реалізації задуму і створення стабільно функціонуючої структури, новачок має пройти кілька етапів становлення. Адже, як зазначив Євген: «Спочатку усе доводиться робити самому. Відтак ти маєш оволодіти низкою компетенцій у різних галузях – з маркетингу, менеджменту, права тощо. З часом, коли розгортається власний бізнес і розширюється кількість співробітників, треба переходити до етапу делегування повноважень іншим». Також презентував присутнім обов’язкові формули бізнесу: не винаходь велосипед; роби нове й корисне; роби вже відоме, але краще за інших; не намагайся вкласти в рамки однієї бізнес-ідеї все й одразу.

Для реалізації стартапу мають бути залучені грошові кошти. У числі джерел фінансування гість перерахував такі: для новачків ідеально підходить бізнес-інкубатор, який надає їм таку можливість на початковому етапі; так звані «бізнес-ангели», або меценати, які готові профінансувати певну бізнес-ідею у невеликих розмірах; вітчизняні й закордонні інвестиційні фонди.

Під час дискусії доповідач відповів на запитання присутніх. Зокрема, він зазначив, що його роботі сприяли ті знання, які він отримав на економічному факультеті зі спеціальності «Економічна кібернетика»: з бухгалтерського обліку, дискретної математики, теорії графів, математичних методів в економіці тощо.

Своєю чергою Hr-менеджер холдінгу аптек Дар’я Скидан окреслила сутність ідеї, яка стала успішною у рамках реалізації цього проекту: керівництво вводить у використання робот PharmBot і виводить аптеку на принципово новий рівень обслуговування покупців, підвищує кількість продажів й рівень зарплат співробітників. Гостя також зазначила, що на багатьох посадах в їхньому холдінгу сьогодні працюють випускники ЗНУ, зокрема економічного факультету. Для розвитку молоді тут організовані сприятливі умови: керівництво підтримує фаховий та особистісний розвиток, а також бажання співробітників продовжувати навчання і підвищувати кваліфікацію.

Представниця аптечної мережі запросила студентів і випускників приєднатися до дружного молодого колективу. З цією метою було проведено анкетування серед присутніх, аби обмінятися контактами й визначити напрямки співробітництва.

 

Олена Хлистун

 


 

 

 

 

Схожі новини