Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультет відбувся тренінг, присвячений протидії торгівлі людьми й безпечній міграції

27.02.2019 11:07 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет освітній процес тренінг

Днями на базі юридичного факультету Запорізького національного університету відбувся  тренінг «Протидія торгівлі людьми. Безпечна міграція».

Мету заходу його організатори вбачали в підвищенні рівня обізнаності студентської молоді в питанні організаційно-правових засад протидії торгівлі людьми, державної політики в цій галузі, наданні допомоги постраждалим від торгівлі людьми та основам безпечної міграції.

У тренінгу взяли участь студенти юридичних факультетів закладів вищої освіти м. Запоріжжя. Також як спікери в тренінгу взяли участь представники громадської правозахисної організації «Егіда-Запоріжжя», яка займається попередження торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми й Управління боротьби з злочинами пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Запорізькій області (виявлення та ліквідації злочинних схем, пов’язаних з торгівлею людьми). А також – Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (здійснення представництва інтересів осіб, постраждалих від торгівлі людьми) й Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації (виявлення, ідентифікації та надання соціальної допомоги постраждалим від торгівлі людьми).

На початку заходу перед присутніми виступила декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць. Вона привітала учасників і наголосила на актуальності обраної для розгляду теми, а також на вважливості такого формату співпраці представників громадських організацій, посадовців області й освітян.

Начальник сектору ювенальної пробації м. Запоріжжя філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області, майор внутрішньої служби Юлія Рябоконь також привітала присутніх і представила їм координаторів й учасників тренінгу.

Перед аудиторією у рамках проведення тренінгу виступили старший оперуповноважений Управління боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління національної поліції в Запорізькій області, майор поліції Сергій Землянський, заступник голови правління громадської правозахисної організації «Егіда-Запоріжжя» Наталія Заїкіна і менеджер проектів цієї організації Світлана Любімцева, директор Другого Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергій Вітько, заступник начальника відділу представництва центру Максим Бабак й адвокат центру Ірина Лічман. А також – начальник відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації Ольга Дроздова і голова відділення Асоціація правників України в Запорізькій області,адвокат Дмитро Гладкий.

У їхніх доповідях йшлося про виявлення та ліквідації злочинних схем, пов’язаних із торгівлею людьми, попередження торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим від неї тощо.

У другій частині тренінгу перед учасниками виступили провідний інспектор сектору ювенальної пробації м. Запоріжжя філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області Маргарита Демків і старший інспектор сектору Іван Мотильов. Вони розповіли про основи безпечної міграції, безпечної поведінки за кордоном і про ресурси з попередження торгівлі людьми.

Усі виступи викликали чимало запитань в учасників тренінгу й стали приводом жвавого обговорення запропонованих для розгляду тем.

Наприкінці заходу усім спікерам вручили подяки й щиро подякували за учать у важливому заході. Адже його організатори мали на меті підвищення обізнаності студентської молоді щодо проблеми торгівлі людьми, формування базових навичок безпечної міграції та вміння вчасно та правильно аналізувати протиправну поведінку, що пов’язана з торгівлею людьми. Самі студенти оцінили здобуті під час тренінгу знання як корисні й актуальні.

Юридичний факультет