Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На Науково-методичній раді обговорили питання реалізації Концепції вивчення іноземних мов у ЗНУ

На Науково-методичній раді обговорили питання реалізації Концепції вивчення іноземних мов у ЗНУ

На Науково-методичній раді обговорили питання реалізації Концепції вивчення іноземних мов у ЗНУ
27.02.2019 16:35 Все Головні новини Науково-методична рада

Двадцять шостого лютого у Запорізькому національному університеті відбулося чергове засідання Науково-методичної ради. Захід проходив під керівництвом заступника голови НМР, керівника навчального відділу Людмили Нестеренко. У засіданні також взяли участь  методист бюро з навчально-методичної роботи навчального відділу  Наталія Мацюх, завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко, в.о. директора Центру інтенсивного вивчення іноземних мов Варвара Петросова, директор Наукової бібліотеки ЗНУ Ніна Чала, голови Науково-методичних рад усіх факультетів вишу та викладачі, зокрема: Сергій Чопоров, Катерина Сіріньок-Долгарьова, Юлія Курилова, Ірина Єна,  Ірина Козич, Іван Колобердянко, Ольга Маліновська, Вікторія Перетятько, Олексій Штейнле, Наталія Романюк, Ольга Юдіна та інші.

Під час засідання учасники обговорили низку важливих питань, пов’язаних із розглядом проекта положення про порядок повторного  навчання та повторне вивчення навчальних дисциплін у ЗНУ, а також із станом реалізації Концепції вивчення іноземних мов у ЗНУ, тощо. Так, про напрямки співпраці кафедри іноземних мов професійного спрямування з факультетами  та про структуру організації іншомовної підготовки студентів немовних спеціальностей на бакалавраті і в магістратурі доповів завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко. Він детально пояснив, як здійснюється така підготовка, як відбувається контроль якості знань студентів,  хто забезпечує викладання англійської, німецької, французької мов на різних курсах, на факультативних заняттях,  як проходить іншомовна підготовка науково-педагогічних працівників у співпраці з викладачами факультету іноземної філології, кафедри іноземних мов професійного спрямування і викладачів немовних факультетів, тощо.  Зокрема, доповідач нагадав про спільну роботу викладачів юридичного факультету і ФІФ над підготовкою посібників, а також про організацію круглих столів  для студентів ЗНУ, ЗДМУ і ЗНТУ для покращення використання англійської мови у професійному спілкуванні. Також Станіслав Валентинович проаналізував результати та динаміку складання іспиту та проходження письмового тестування з іноземних мов студентами 4 курсу немовних спеціальностей, звернув увагу на перелік спеціальностей, на які для вступу в магістратуру, необхідно складати  ЄВІ (єдиний вступний іспит) з іноземної мови. Крім того, він розповів про заплановану підготовку до друку електронних версій посібників, захист дипломних робіт на іноземних мовах, тощо.

Учасники засідання обговорили проблемні питання вивчення іноземних мов професійного спрямування та результати складання ЗНО з іноземної мови студентами при вступі до магістратури. Так, Людмила Нестеренко закликала учасників заходу приділити особливу увагу цьому  питанню.

Про  вивчення іноземних мов у ЗНУ на базі Центру інтенсивного вивчення іноземних мов, а саме про існуючі курси, зміст програм і очікувані результати розповіла в.о. директора Центру інтенсивного вивчення іноземних мов Варвара Петросова. Вона звернула увагу на можливість підвищення іншомовної компетенції науково-педагогічних працівників і отримання ними відповідних сертифікатів на базі Центру інтенсивного вивчення іноземних мов. Так, мовна підготовка викладачів здійснюється за рівнями А2, В1, В1+, В2. Курс розрахований на 120 академічних годин протягом року (вересень-травень) і коштує навчання 2600 грн. Є можливість проходження вечірніх інтенсивних курсів зі знижкою. Також відкрито набір на курси з підготовки до іспиту з іноземної мови за технологією ЗНО для вступу в магістратуру. Курс на 80 академічних годин коштує 1500 грн., на 60 академічних годин – 1200 грн. Набір на курси проводиться протягом року і слухачами можуть стати всі охочі (від рівня А1 до С2) після попереднього проходження тестування для визначення рівня. Навчання проводиться за новітніми комунікативними методиками і в результаті слухачі отримують відповідний сертифікат.

Зокрема, учасники зустрічі розглянули змістове наповнення, організаційне й навчально-методичне забезпечення дисципліни «Професійно-орієнтований практикум іноземною мовою» для здобувачів ступеня вищої освіти магістра, а також реалізацію компетентнісного підходу при її викладанні. Так, йшлося про різні форми організації  роботи студентів в залежності від рівня знань студентів, факультету і спеціальності, серед яких: залучення до занять фахівців носіїв мови, захист дипломних робіт іноземною мовою, переклад статей, розробка словників, тестування, участь у конференціях і круглих столах, читання фахової літератури, написання заявок на іноземні гранти, написання резюме, розробка електронних посібників, публікація тез, розробка дорожніх карт тематичного змісту, збірників тестових завдань, прослуховування авторських курсів і лекцій від носіїв мови, проведення серії вебінарів спільно з іноземними вишами, написання професійних текстів, використання практично орієнтованих завдань з програмної інженерії та інше. Також представники різних факультетів відзначили важливість методичного забезпечення при викладанні цієї дисципліни, диференціації навчання в залежності від рівня знань студентів, використання інтерактивних методик, стимулювання до вивчення іноземної мови, інтеграції цього курсу у навчальний процес.

Також директор Наукової бібліотеки ЗНУ Ніна Чала нагадала присутнім про можливість доступу до баз Scopus та Web of Science, використання повнотекстових ресурсів через локальну мережу або через сторінку Наукової бібліотеки після процедури реєстрації в залі електронних ресурсів Наукової бібліотеки ЗНУ.

Наприкінці заходу його учасники одностайно затвердили рекомендований до друку список навчально-методичної літератури, який їх увазі представила методист навчального відділу Наталія Мацюх , та затвердили пропозиції різних факультетів щодо системи контролю за якістю підготовки рукописів навчально-методичної літератури, посилення відповідальності авторів рукописів та їх  відповідність принципам академічної доброчесності.

 

Олена Переверзєва

Схожі новини