Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Представники факультету журналістики провели медіаосвітні уроки для дніпрорудненських школярів

12.03.2019 14:43 Все Головні новини Факультети Журналістики факультет журналістики профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами зустріч з абітурієнтами медіаграмотність

Днями студентки факультету журналістики Запорізького національного університету Ксенія Лисенко та Маргарита Лебідь разом із викладачем кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю, доцентом Тетяною Іванюхою провели лекції з медіаграмотності у двох школах міста Дніпрорудного.

До медіаосвітнього заходу, спрямованого на підвищення рівня медіаграмотності школярів, було залучено одинадцятикласників спеціалізованої школи «Світоч» та гімназії «Софія» – ЗОШ № 1 Василівської районної ради Запорізької області.

За допомогою презентації та аудіовізуальних засобів і прикладів студентки та викладач ЗНУ продемонстрували майбутнім випускникам головні засади критичного мислення, маніпулятивні технології, які використовують у ЗМІ, а також навчили, як не стати жертвою маніпуляції. Важливо перевіряти інформацію, мати декілька джерел, з яких надходить інформація, знаходити першоджерела. Потрібно розуміти, що найчастіше маніпуляції звертаються до емоцій. Старшокласники з ентузіазмом прослухали лекцію, активно долучилися до обговорення відомих їм прикладів фейкової та маніпулятивної інформації та методів протидії негативним інформаційним впливам.

Другою частиною лекції в школах Дніпрорудного стала презентація освітніх можливостей Запорізького національного університету, зокрема факультету журналістики. Майбутні абітурієнти переглянули відеосюжети про університет та факультет, поставили запитання щодо вступу та навчання в ЗНУ. Насамкінець школярі отримали рекламно-інформаційні матеріали університету та кафедр факультету журналістики, а також були запрошені відвідати День відкритих дверей, що пройде в Запорізькому національному університеті 14 квітня.

Володимир Шалоіменко,

студент факультету журналістики